Автор Тема: Safe harbor?  (Прочетена 12973 пъти)

Странник

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 621
  • Ако не ние -кой?Ако не сега -кога?
Re: Safe harbor?
« Отговор #90 -: Май 15, 2016, 03:24:18 »
Самовлюбен егоцентрик е този,който НАСАЖДА неговите СОБСТВЕНИ идеи НАД тези на останалите поради единствената причина,че просто Не може да понася мнение РАЗЛИЧНО от неговото!

Нека сега да видим Кой КОЙ е!

И моя милост това казва - идва един самовлюбен егоцентрик който е изгонен от всички места в нета и започва да ни насажда неадекватна на реалността идея над тези на останалите.
Нека сега видим КОЙ КОЙ е?

Идвам си Аз и свободно си изказвам мнението,че съществува такова нещо наречено Взлюк,което стои в основата на светът,който възприемаме със сетивата си и че чрез него може да се обяснят някой НАУЧНИ резултати като разширяването на Вселената!И тогава идва „един Странник“ и ми казва:
-Не,това НЕ е ВЯРНО,защото Аз ЛИЧНО Странникът НЕ желаяя то да бъде ВЯРНО!
Така ли става или НЕ!

Непознаването на вече съществуващите понятия не ти дава правото да въвеждаш свои.Незнанието не те осовбождава от отговорност.
Още по зле стои въпросът когато си присвояваш като свои вече известни понятия и идеи  в някакъв тюрлю -гювеч  разчитайки на незнанието на аудиторията.
Тук няма как да мине този плосък номер на целенасочена заблуда в интерес на едно егоцентрично съзнание.Гарантирам ти го.
И не аз Странникът желае или не желае , а самата Вселена те отхвърля в своята реалност.Колкото по-рано го проумееш този факт, толкова по-добре ще е за теб.

По същия начин по който,ако отидеш в един форум на регигиозни ФАНАТИЦИ те ще ти кажат,че колкото и ДОКАЗАТЕЛСТВА да представиш за Теорията за Големия взрив и за Теорията за еволюцията,те просто НЕ са верни,защото книгите,в които ТЕ били вярвали били казвали точно ОБРАТНОТО!По-важна е Вярата,отколкото Сетивата!Именно заради това и ме гонят от Интеренет форумите,защото нося Истина РАЗЛИЧНА от „очите“ на Вярата!И на самовлюбените егоцентрици това нещо „нещо“ НЕ им харесва!

Май и Вие сте от тези,които искате да живеете цял живот със Светата Библия,Коранът или някой друга „вехта книжка“ и ВСЕКИ път когато дойде някой с Мнение РАЗЛИЧНО от Вашето Вие просто да си ЗАТВАРЯТЕ ОЧИТЕ за неговите Факти,защото така НЕ Ви „изнася“!А неговото Мнение може да се окаже и самата Истина!

Ама от КЪДЕ ще знаете,ако доре НЕ искате да ПРОВЕРИТЕ!?

Чувалили сте за израза „Кон с капаци“!   ;D

Както и посочих по -горе Вселената не те харесва,не аз.В същите тези стари книжки които така презрително споменаваш е написано нещо което е напълно вярно и приложимо за теб самия.
Цитирам:
''Сатанаил беше един от тримата архангели на Бог и беше красив ангел, но се възгордя и поиска да бъде като Бог, но с Бог никой не може да дели Слава и беше изхвърлен на земята заедно с неговите ангели. ''

В бъдеще ще те попитам и ще потърся твоите ФАКТИ за които толкова ревеш.Ама ще търся наистина твоите които могат да бъдат проверими и могат да се докажат в реалността.За вече известни факти които не са твои също можем да побеседваме.Нямаш никакъв проблем.
За разлика от фанатиците към които ти самия приндлежиш (предвид отношението и поведението ти към останалите) , моя милост спокойно може да те критикува във всяко поле на познанието където се опитваш да приложиш своята теория за взлюка.И ще ти доказвам на всяка крачка че е неадекватна на реалността,следователно излишна.
Единствено самовлюбения егоцентрик не възприема критиката към него ,нито е в състояние да прогледне какво му се показва.И на всичкото отгоре е и неблагодарен за това че въобще има събеседнк в абсурдните си неадекватни теории...

Какво има да се проверява след като това което искаш да ни вмениш като нещо ново е всъщност отдавна известно,доказано и проверено и само го взаимстваш и интерпретираш през някакво свое абсурдно понятие - взлюк родено само в твоето съзнание.И  другия проблем е че в тази интерпретация се губи и целия смисъл на вече известното ни досега.

Кой е коня с капаци сега ?

P.S.
В най скоро време ще се обърна към админа във връзка с циганските ти шаренни които безразборно ползваш.Не забравяй че беше предупреден веднъж съвсем учтиво.В своята арогантност продължаваш все по нагло това си поведение.
Ако не ние -кой?Ако не сега -кога?
Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Публикации: 113
  • Дзен
« Отговор #91 -: Май 15, 2016, 16:52:38 »
Цитат
Кой е коня с капаци сега ?

Те това е и ЦЕЛТА на цялата дискусия досега-да разберем Кой е наистина „конят с капаците“ тука?  ;D

Цитат
Както и посочих по -горе Вселената не те харесва,не аз.В същите тези стари книжки които така презрително споменаваш е написано нещо което е напълно вярно и приложимо за теб самия.
Цитирам:
''Сатанаил беше един от тримата архангели на Бог и беше красив ангел, но се възгордя и поиска да бъде като Бог, но с Бог никой не може да дели Слава и беше изхвърлен на земята заедно с неговите ангели. ''

И Кой си Ти,че да говориш от името на ЦЯЛАТА Вселена!?   :o  8)

А ИМЕННО тази „книжка“ „вехта“ за Сатанаил и Бога навремето ПРЕсветата инквизиция сеее`шащ ли се ЗА КАКВО Я е Използвала!?   8)

ЖОКЕРЧЕ:Имало едно време едни хора в едни РАСА,които претендирли,че САМО Те били могли да имат ВРЪЗКА с Бог и САМО Тяхната Истина била ИСТИНАТА и затова когато някой бил искал да изкаже МНЕНИЕ(което по-късно би могъл да ПОТВЪРДИ с ФАКТИ)РАЗлично от Тяхното за „Опрощение на ГРЕХОВЕТЕ“ и за да „Спасят ДУШАТА МУ“ Те съвсем „БОГоугодно“,„честно“ и „СПРЕВЕДЛИВО“(според „Светото ПИСАНИЕ“),я,Го изгаряли на клада,я Го мъчили ДО СМЪРТ,я „САМО“ го Обесвали!  :)

Погледни в ОГЛЕДАЛОТО да Не БИ да вземеш и да ВИДИШ един от тези „БОГоугодни ЛЮДЕ“!??  ;D  8)  ???

Цитат
Цитат на: Гласът на истината в Май 14, 2016, 20:16:07

Идвам си Аз и свободно си изказвам мнението,че съществува такова нещо наречено Взлюк,което стои в основата на светът,който възприемаме със сетивата си и че чрез него може да се обяснят някой НАУЧНИ резултати като разширяването на Вселената!И тогава идва „един Странник“ и ми казва:
    -Не,това НЕ е ВЯРНО,защото Аз ЛИЧНО Странникът НЕ желаяя то да бъде ВЯРНО!
    Така ли става или НЕ!

Непознаването на вече съществуващите понятия не ти дава правото да въвеждаш свои.Незнанието не те осовбождава от отговорност.
Още по зле стои въпросът когато си присвояваш като свои вече известни понятия и идеи  в някакъв тюрлю -гювеч  разчитайки на незнанието на аудиторията.
Тук няма как да мине този плосък номер на целенасочена заблуда в интерес на едно егоцентрично съзнание.Гарантирам ти го.
И не аз Странникът желае или не желае , а самата Вселена те отхвърля в своята реалност.Колкото по-рано го проумееш този факт, толкова по-добре ще е за теб.

Казах Ти Го вече Веднъж,и ПАК ще Ти Го Повторя-на теб ВЕЧЕ Ти бяха дадени ПРЕдостатъчно обяснения в темата за Взляка ЗАЩО точно Ти си Човекът,който не и не ИСКА дори да разбере отсрещната страна-казаха Ти,че Взлюкът е и материята,и енергията в тази Вселена,казах Ти,че Взлюкът обяснява разширавянето на Вселената,казах Ти,че той е ОСНОВАТА/„нишката“ на съдбата,казах Ти САМО,че е МАТЕРИАЛЪТ използван от Бог(НИКЪДЕ не съм казвал,че Той е РАВЕН на Бог)ама Ти пак си „едно си баба знае,едно си баба бае“-НЕ ти било харесвало някой да има мнение РАЗЛИЧНО от твоето,НЕ Ти било харесвало някой да мисли РАЗЛИЧНО от теб,НЕ Ти било „изнасяло“ да има концепции РАЗлични от твоите и ЗАТОВА ще ми се заканваш Ти,да точно Ти да Ме спираш!Що!?

Щото било имало хора РАЗлични от теб!

Щом дадена мисъл НЕ отговаряла на неговите стандарти,то тя била ГРЕШНА!Това ли Ти е СВОБОДАТА на мисълта,а?

Темата за Взлюкът си се развива мнго,ама МНОГО добре въпреки твоите ЛИЧНИ опити да я омаскариш!  :)
Има ли си ДЕФИНИЦИЯ за Взлюк(въпреки огромните ТРУДНОСТТИ да се направи така)-има си!Казва ли се какво ВКЛЮЧВА Взлюкът-казва се,показва ли се как Взлюкът стои в основата на историята на Вселената-ПОКАЗВА СЕ!Сега вече и математическия модел описващ тези въпроси съм започнал да развивам и НЕпрекъснато изнасм все нови и нови ФАКТИ,които да ПОДкрепят думите ми!А Ти само ВЪРТИШ в кръг около злобата си,че някой видиш ли бил МОЖЕЛ да направи нещо РАЗлично от твоите СОБСТВЕНИ религиозни възгледи и след като Го бил Направил-значи То Веднага Моментално трябвало да бъде ГРЕШНО!Ти в онази тема наистина ОТ КОГА не си писал нещо наистина ТВОЕ като разсъждение за Взлюкът,а САМО копи-пействаш линкове от Интернет като ПАПАГАЛ за да можеш да си вменяваш АВТОРИТЕТ на „уж“ знаещо лице като всъщност твоите думи ОСВЕН да дават повече обяснения на моите думи реално Не могат да оборят НИЩО от моята теза!

Я кажи КЪДЕ са уравненията показващи,че моята хипотеза,че λ=n/ρ като ПРИЧИНАТА за разширяването на Вселената е ГРЕШНА!?Къде е твоето ДОКАЗАТЕЛСТВО,че Вселената НЯМА нужда от концепцията за Взлюкът да обясни материално-енергийният дуализъм и способността за превръщането на едното в другото?Ти въбвще МОЖЕШ ли да РАЗбереш САМИЯТ ВЪПРОС който съм Ти задал за материално-енергийната еквиваленстност?Че тук се задава въпросът ЗАЩО материята може да се превръща в енергия и ЗАЩО този ФАКТ може да съществува,а Не,че някой си бил „копирал“ физически наблюдения и ги бил правил на „тюрло-гювец“?Или ще ми кажеш по абсолютно СЪЩАТА логика,че видиш ли нямало било ПРИЧИНА Айнщайн да прави своята обща теория на относителността защо вече било ИМАЛО теория за гравитацията още от времето на Нютон?Да,че е имало такава теория,наистина е ИМАЛО,Но „усещаш“ ли разликата в ОБЯСНИТЕЛНАТА СПОСОБНОСТ и ДЪЛБОЧИНАТА на МИСЪЛТТА на една теория който САМО ти казва,че ябълките падат защото една маса привлича друга маса и на теория,която казва,че ябълките падат защото масата на Земята ИЗкривява времепространството така,че Те проста нямат ДРУГ ИЗБОР освен ДА ПАДНАТ!Или за теб ЕКСПЛАНАТОРНАТА способност на една физическа теория е Нещо пред ЛИЧНИТЕ религиозни ВЪЗГЛЕДИ!По същата „линия на разсъждение“ можем да твърдим и,че Взлюкът ни дава МНОГО по-добра представа ЗАЩО Вселената се РАЗширява от ПРОСТОТО копи-пействане на решението на Фридман за уравненията на полето на Айнщайн!Експланаторна ДЪЛБОЧИНА,разбираш ЛИ!?Не,просто „копи-пейст“ от Интернет!Защото Взлюкът ЯСНО показва Кой и ЗАЩО причинява РАЗширението на Вселената-ВЗАИМОдействието на Взлюкът с Нищото!

Я,ми кажи ОТ КЪДЕ съм я бил ИЗ„плагиатствал“ тази идея като си тооолкова „Просветен“ в съвременната теоретична физика!??И имай НАпредвид,че това НАИСТИНА е модерна физическа идея,която е ПОДКРЕПЕНА с експериментални ФАКТИ!И съвременната физика(поне ПРЕДИ Мен  ;)  )НЕ може да ОБЯСНИ!А НЕ някакъв си ми „тюрло-гювеч“ в нечия религиозна Глава,която просто ИСКА да си ВЯРВА на Вярата за да може да си ЖИВЕЕ ЖИВОТА в Свещенна ПРОСТОТА!

За СМЕТКА на Това при теб виждам един бая,ама БАЯ „тюрло-гювеч“-викаш му Дао,доколкото Го ВИЖДАМ!Става за ВСИЧКО-за физика,за теология,за езотерика,за ЛИЧНИ нападени,за затваряне на устите на НЕудобните,за СПИРАНЕ на развитието на МИСЪЛТТА на човека,за обясняване на ВСЕКИ въпрос с „мистериите“ на Вселената(а тъй като Мистериите по ПОДразбиране са си „мистериозни“,то АКО трябва да попитаме какво стои ЗАД тези мистерии,естествено е,че ще получим САМО един отговор-те са МИСТЕРИОЗНИ и заради това просто не може да се разбере какво точно стои зад тях   :)  )!Това твоето „Дао“ БАШ на тюрло-гювеч „Първа категория“ ми „мяза“ БЕЗ да искам да Те обиждам!Значи какво правиМ:ако има въпрос,на който НЕ можем да отговорим-то това е „Дао“-то,а „Дао“-то е НЕпознаваемо и много,ама много „мистериозно“,затова и НЕ може да се намери отговорът на този въпрос,ако има нещо,което НЕ се „вързва“ с нашите религиозни Вярвания,то това също се обяснява от „Дао“-то,което си остава СЪЩО необяснимо,ако някой представя концепция РАЗлична от нашите,то тя трябва Той да бърка,щото „Дао“-от е на Първо място във Вселената(дори и да НЕ можем да разберем как и защо)и този чевек трябва ОБЕЗАТЕЛНО да бъде оборен БЕЗ оглед на фактите и на неговите твърдения,че да НЕ вземе да „пострада“ „Дао“-то НИ!Нал` тъй!?  :)

Все много,ама МНОГО „Истинни“ и „правдиви“ „аргументи“ за нечие ПОВЕДЕНИЕ!?  ;D  8)

Още ФАКТИ искаш ли,които да ПОтвърдят,че Взлюкът не е някаква си ми „Измишльотина“ направена от мен САМО за да „привлича вниманието“,а една ДЪЛБОКА научна,езотерична,философска,метафизична и НАЙ-важното ЕКСПЛАНАТОРНА(и то ОТВЪД съвременното РАЗделение-наука/религия/езотерика/философия)КОНЦЕПЦИЯ!Вместо да ми Благодариш,че РАЗширявам съдържанието на този форум с такива концепции,които НАИСТИНА Ги няма НИКЪДЕ в ЦЯЛОТО световно Интерент пространство(Не само българското)-Ти...........

Оооооо,СВЕЩЕННА Простота!

П.П.Еееееееееееееее,ПРАВ си за прасетата и „бисерите“,явно Ти НАИСТИНА се ПОЗНАВАШ много,ама МНОГО ДОБРЕ!   ;)   :)  ;D  8)  :-[
« Последна редакция: Май 15, 2016, 18:59:12 от Гласът на истината »
Когато се преодолее всяко изкушение, това което остава накрая е ИСТИНАТА!

Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 931
  • The miracle is You!
« Отговор #92 -: Май 15, 2016, 17:27:16 »
 Гласи, първо и последно предупреждение от мен за бан имаш - причина явната агресия и използването на червен цвят , при все че няколко пъти ти беше правена забележка.

Относно спорът ти със Странник - не разбрахте ли, че сте два остри камъка и няма да смелите брашнп, нитп той ще ти клекне, нито ти на него. Не разбирам защо продължавате да дълбаете.

Странник, ти си достатъчно мъдър човек и прекрасно знаеш, че такъв тип хора - вари ги, печи ги , няма да се променят. Защо си го причиняваш?
Животът е толкова вълнуващ и прекрасен, колкото сам си го направиш! Радвай се на този момент, този момент е твоя живот!

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Дзен
« Отговор #93 -: Май 15, 2016, 17:29:58 »
Е,сега да ВИДИМ Кой бил религиозният фанатик?!  :)  ;D  8)

А межете ли само да си ПРЕДставите какво ще стане,ако във форумът има не 1,както е сега,ами 10 или дори 20 МОИ теми,всяка с различна концепция!?  ;D

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Дзен
« Отговор #94 -: Май 15, 2016, 17:52:47 »
Добре,Синеочке,СПИРАМ с червения цвят(това ми беше за последно-ще се помъча да използвам други „изразни средства“ от сега нататък в темата си),но бих искал,ако ми е възможно,да те попитам тук дали Ти самата НЕ виждаш,че тук всъщност не става въпрос „само“ за Взлюкът-тук става въпрос за нещо много по-голямо.За темата за „толерантността“ към РАЗличното мнение и за свободата за изразяване,както и за религиозния фанатизъм,който е пряко свързан с предните 2 теми.Можеш ли да си представиш всъщност КОЛКО е лесно един човек да се превърне във фанатик!?

Всъщност,ти някога виждала ли си фанатици?Говорила ли си с тях?Познаваш ли такива хора?

Защото Аз-ДА-познавам фанатици(точно от ония дето,ако намерят начин да си вземат експлозиви може утре да ти взривят децата),имало е моменти в живота ми когато ми се е налагало да бъда в близост до такива хора.Сега наистина НЕ се гордея с тези ми спомени,но много добре разбирам колко ЛЕСНО е всъщност един човек,който на пръв поглед изглежда морален,начетен,честен и заслужаващ уважение да се превърне баш в НАЙ-голямата СВИНЯ,(който се обижда да се обижда-със СОБСТВЕНИТЕ си очи съм виждал хора,които в ежедневния си живот изглеждат толкова „хрисими“,„кротки“ и „набожни“,че ти се струва,че на мравката път правят да се превръщат в ЧУДОВИЩА щом стане въпрос за дори лека РАЗлика в мнението по някакви въпроси,които всъщност нямат НИКАКВА връзка с реалния свят,че сега вече въобвще НЕ ми пука,че някой бил могъл да се обиди на една или друга моя дума)която някога си познавала,ако му се отдаде възможност да покаже какво наистина е ВЪТРЕ в него!И тогава той наистина става ОПАСЕН,както за себе си,така и за околните!

Както ти казах въобвще НЕ се гордея с постъпките си,НО от личен опит знам,че когато един човек почне да „превърта“ по РЕЛИГИОЗНИ въпроси-тоест да поставя своите собствени вярвания НАД уважението спрямо околните,над обективната истина и дори над СОБСТВЕНОТО си оцеляване,то най-доброто,което може да се направи за него е всъщност да се върви право СРЕЩУ вярванията му!

Да,знам,можете да ме разкритикувате,че не ми прави чест да се заяждам с околните,че съм „остър камък“,че съм бил „твърд характер“,че си търся боя,че дори ВРЕДЯ на околните и още много много други обяснения,НО също така от личен опит знам и че когато предизвикаш фанатика в БИТКА-истинска и НЕ по неговите правила,Той просто е ПРИнуден да опознае и твоята гледна точка,защото няма накъде да „бяга“!И тогава именно всичките ГЛУПОСТИ,на които той се вързва се топят като утринен сняг на първите слънчеви лъчи!Не знам дали някога си била в планината когато през нощта е наваляло един пръст сняг за да видиш как като пекне едно слънце на сутринтта той просто ЧЕЗНЕ под лъчите му!  ;D  (Много красива гледка според мен!  :)  )Така и Аз съм като Слънцето за Странникът-това светило,което РАЗполагайки с „Ултимативното познание“ просто знае и МОЖЕ да му отговори подобаващо за да може Слънчевата светлина да РАЗтопи мракът на фанатизма му!

П.П.Някой ден ще трябва да ми БЛАГОДАРИ за усилията ми!   ;D

Странник

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 621
  • Ако не ние -кой?Ако не сега -кога?
« Отговор #95 -: Май 15, 2016, 18:29:03 »
Гласи - показал съм ти линка с труда на Фридман.Копирал съм ти формулите,превел съм ти текста с обясненията и заключенията.
Показал съм ти и частта в която Фридман изразява своите изчисления в които участва ρ — средна плътност на  Вселената и P — налягане .
Това пряко кореспондира с твоите заключения и положени предположения.
Там съм ти споменал че си открил отново топлата вода или просто си откраднал неговите идеи и ги приписваш на себе си.
Показал съм от къде си взаимствал своите формули и показах на база именно същия източник който си ползвал останалите уточнения които са писали хората.
В другата тема също нагледно ти показвам че твоя частен случай на който базираш своята теория за взлюка е решение само за двумерно пространство.
От това пряко следва че взлюка е приложим за двумерни пространства с тензор равен на нула.
А при пространства с тензор равен на нула има реално разминаване с нашата реалност което е тримерна по размерност плюс четвърто измерение за времето.
Тоест в съвсем смлян и готов вид за Гласи двумерна реалност е различно от тримерна и четиримерна реалност.
Всичко това готово и смляно на едно място и наш Гласи все още не може да стопли за какво иде реч.

Кой съм аз  че да говоря от името на цялата Вселена?
Първо тази Вселена твърдя че я опознавам все повече и мога на този етап да определя съвсем еднозначно кое е истина или лъжа спрямо нея самата.
Това не се базира на злоба или някакви емоции и чувства, а на познание което изразявам ,споделям и доказвам.
Второ - моя милост не е бил изгонван от нито един форум ,нито пък е бил наказван за арогантно поведение където и да е .
Ти самия го каза това като започна темата си в която пишем. Априори ти си изгоенения ,а не аз . Това не си го измислям ,това са твои думи.
Ще допълня картинката и с твоите войни с демоните...което за мен е смехотворно даже да се коментира.
Кладите и инквизицията не са довод с който да се отхвърля или потърждава какавото и да е.Християнството ( Новия завет ) е религия която изключва всякакво насилие ,но точно такива като теб - арогантни люде са извратили до неузнаваемост същата тази религия и доктрина.Христос никого не е изгарял на клада,нито е съдил когото и да е за неговите грехове.Христос учеше хората преди всичко да прощават  и сам отиде на кръста заради това че не Го разбраха.
А всъщност в силата си която Му беше дадена е можел да срази враговете си. Но не го е направил.
Този детайл и парадокс убягва на мнозина хора.

Обясненията които си дал претърпяха пълен провал във всеки аспект на човешкото познание и все така ще бъде предвид че няма реална адекватност.
Фактите които си посочил не са факти , а някакво нагаждане в безформен ''тюрлю -гювеч'' който напомня повече за сингулярност в своята еднаквост отколкото за някакво развитие на формите.
Не отговори на много от моите въпроси които ти поставих което е много показателно - твоята теория е непълна и неадекватна.
Сега вече взлюкът стана и нишка на Съдбата - браво на теб Гласи. Сега и кармата заедно с причинно следствената връзка ще станат взлюк - това е просто неизбежно наистина.И тюрлю-гювечът само ще набъбва все повече.
Ясно ти показах и доказах как твоето фундаментално взаимодействие на взлюка с НИЩОТО е несъстоятелно в аспекта на черните дупки и вакуума .
И това подмина с мълчание и без коментар.
Вместо това се задълбахме в тензори и космология.
И там претърпя пълен крах.
Математическия ти модел е с грешна основа и е неприложим спрямо тримерното ни пространство в плюс с времето като четвърто измерение.
Това също е показано и доказано в съседната тема.
Това са фактите Гласи.
Това че не приемаш фактите значи че или не разбираш нищо от това за което говориш или просто отричаш реалността такава каквато е.
За разлика от теб ти показвам факти с преки доказателства базирани не на това какво ми се иска или не -а на реалността в която живеем.
При това съвсем обективно.
Адекватността спрямо реалността е важна.
Всяко познание което те прави все по-адекватен към реалността на Вселената е ИСТИНА.
Всяка идея или теория която те прави неадекватен към реалността на Вселената е ЛЪЖА и ЗАБЛУДА.
В това няма място за моите желания,емоции,мечти или някакви си егоцентрични капризи.

до Синеочка
За мен тази беседа е вид ментална гимнастика и подгряване.
Освен всичко друго е и нагледен начин за подход към дадена идея и проблематика за тези които ще четат темата в бъдеще .
За мен самия темата е загуба на време от познавателна гледна точка.
Всъщност грешка - за пореден път се убедих как егоцентризма може да те вкара в задънена улица и омагьосан кръг.
Той  Гласи вече се пече и вари сам в собствен сос за да се занимавам  и аз с него.
Уви такива люде не са в състояние да различат опонента си в една мирна беседа от враг.
Такава ментална култура  им е чужда и крайно непозната.Нищо че опонента му помага безкрайно много именно с критиката си.
Уви.Това е непостижим връх за едно егоцентрично мислене.
Нали виждаш - Гласи Слънцето;D ;D
Краля -Слънце с 2 думи.Да се смееш ли ,да плачеш ли?
Лелеее какво ли има още да видим !

Ако не ние -кой?Ако не сега -кога?
Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Wolfgar

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 1503
  • Път - не е пред теб, а около теб!
« Отговор #96 -: Май 17, 2016, 10:27:15 »
Сериозно ли?
Ох ... защо по дяволите всички пишете по толкова много.
Човек не е влизал известно време и после се чуди .... WTF ... защо нямам въже под ръка.

А иначе тук си има свобода - и тя е: Не натрапвай своята истина на другите! :) Сподели я, но не е я натрапвай! :)

Та хайде сега ... наздраве, да чукнем бирите и да отпием по голяма глътка, че времето е малко, и да се хаби е безсмислено!

Обичам Ви! Кой повече, кой по-малко, кой право, кой на криво ... Че без ред няма хаос и без хаос няма ред, защото всичко е едно.
"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... :D"

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Дзен
« Отговор #97 -: Октомври 05, 2016, 21:41:44 »
Само бих искал да ИЗЯСНЯ нещо в тази тема.Само за минутка!

От тук нататък съм планирал да „въвеждам“ една по една концепциите ми неободими за да доизградя „основите“ на „къщурката си“.Вече работя по Взлюк-а и (К)ху-то и разказах основната си концепция за природата и произхода на злото,която е базирана на тях,така от тук нататък следва да въведа още 3-4ключови думи и когато натрупам необходимия „речник“ ще започне да се вижда как отделните ми понятия влезат като парченца от пъзел едно в друго и какво имам предвид като казвам,че имам ГОТОВА концепция.А върху нея вече ще мога да градя останалото.Но тъй като нямам много време през седмицата(все пак на всеки му се налага да работи)ще пиша предимно в събота и неделя като вечерта през делничните дни ще се „отбивам“ за да видя дали някой има някакви въпроси по темите,които съм започнал.След като направя достатъчно на брой теми ще започна да ги свързвам една с друга като направя така,че да се препращат дна към друга.Така ще „обвия“ цялата си работа в нещо като „паяжина“,в която хем отделните понятия ще са в отделни теми така че да не става претрупване с информация в една тема,хем ще могат да се свързват логически една с друга  кйто иска да ги прочете всичките ще има поглед към „голямата картинка“ на работата ми.След като завърша този „речник“ смятам,че ще съм готов с първата част от строежа си!  ;D 
Тъй като нямам много време за писане,а това са неща които могат да станат доста сложни и дълги за обясняване ще го карам „полека-лека“ и не очаквайте от мен да свърша бързо(аз съм един от тези хора,които не обичат да свършват бързо   :)    )Смятам,че този процес ще ми отнеме между 3 и 4 месеца,но може и да са повече.Нека всички,които следят темите ми да го имат в предвид за да не се учудват защо те изглеждат недовършени или,е е все едно съм започнал нещо и съм го оставил по средата.Това е така защото или в момента е делник и нямам възможност да отделям много време за писане или ми трябва първо да завърша още някоя и друга тема съдържанието,на която ще бъде необходимо за да се довърши тази.На тези,които искат да продължат да четат работата ми и тя им е интересна бих искал най-сърдечно да кажа
Благодаря Ви!   :)   ;D

П.П.Мисля и да отворя специална тема за това какво наричам „речник“ и от къде идват понятията,които използвам,но това все още е недообмислено мое желание!
Ако идеята Ви се струва добра-моля,кажете ми.

П.П2.Админе,ОБЕЩАВАМ,че в бъдеще ще се ВЪЗДЪРЖАМ от ПРЕкомерното използване на ЧЕРВЕН цвят!  ;D  8)
Само ми кажи кога вече става ТВЪРДЕ много!   ;D

Става ли?

Власти

• Новичък
  • *
  • Публикации: 27
« Отговор #98 -: Октомври 06, 2016, 16:23:55 »
Тц, направо бан за 3 дни когато е твърде много, че ми писна да се обяснявам :)

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Дзен
« Отговор #99 -: Юни 03, 2017, 23:42:23 »
Бих искал тук в тази тема,която лично съм започнал още от самото начало на влизането си във форума да изразя НАЙ-ДЪЛБОКИТЕ СИ ИЗВИНЕНИЯ на всички,на които може би съм липсвал през изминалите месеци.
ИСКРЕННО СЪЖЕЛЯВАМ!

Знам,че оставих твърде много теми в зародиш и,че за дълго време ме нямаше в този форум,но Ви моля да ми ПРОСТИТЕ затова прегрешение,защото имах наистина сериозни СЕМЕЙНИ,ЖИЛИЩНИ и ПРОФЕСИОНАЛНИ проблеми.Знам,че има хора,които следят този форум само заради моите теми и искам да им се ИЗВИНЯ ЛИЧНО за отсъствието ми,което от тях може би ще се възприеме дори като лична обида,защото тъкмо започнах да разказвам интересни неща и бях принуден да спра поради форумния натиск,а през миналата есен и поради едно УЖАСНО стечение на обстоятелствата в личния ми живот.Моля ви,разберете,че НЕ ИСКАХ да изоставям форума и последната тема,която бях започнал да развивам в края на миналата година,но досега трябваше да се оправям с цял куп проблеми докато се преместя в друга държава и започна нова работа там.Това ме принуди и да се оттегля от интернет и да не мога да пиша нищо никъде.Докато не успях да организирам нещата в живота си тук просто нямах нито нервите,нито желанието,а дори и времето да влизам отново в интернет и да пиша и без това изключително дългите си теми.Просто нямаше как да правя това без да обръщам внимание на многото проблеми,които имах докато си намеря подходящо жилище,установя се на новата си работа и свикна с живота тук.А и покрай изборите тук само допреди 2 седмици беше пълна лудница и често се чуваха обиди по адрес на „не-коренните жители“ тук и не се чувствахме сигурни!Чак сега с наближаването на летния сезон и отпуските ми се отваря повече време и възможност да пиша и да се завърна тук.Така,че очаквайте повече от мен в близките седмици и бъдете сигурни,че НЕ съм се отказал от тоза форум-просто ми трябваше повече време за да успея да се преместя от България.

Обещавам,
скоро ще видите още МНОГО от мен!  ;)