Автор Тема: Жив е той Жив е  (Прочетена 1207 пъти)

turist

• Новичък
  • *
  • Публикации: 22
Жив е той Жив е
« -: Юни 21, 2016, 22:13:04 »
Там на Балкана
юнак с люта в сърцето рана
потънал в кърви лежи и пъшка

Здрасти Банда. Поздрави от едно Търновско село
Засякохме се с Их в скайпа и рекохме да посетим един от старите форуми.
Ми добре съм аз. бивам горе долу.
Кво знаете последно за мен. Къде ме е оставила съдбата по ваши данни ;)

Пържена филийка

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 652
Re: Жив е той Жив е
« Отговор #1 -: Юни 21, 2016, 22:20:42 »
По едно време гледах твои снимки в някакво селище, май беше преди 2 години. Почудих се защо вече си "Велко" а не "Мартин". Това знам последно :D

turist

• Новичък
  • *
« Отговор #2 -: Юни 21, 2016, 22:25:23 »
преди 3 години бях за сефте в туй екоселище за около седмица
иначе сега от 9 месеца съм в него
Исках да усетя хармоничен живот в Общност
ама по скоро усещам колко е деспотичен
И тука пари и власт.
Тря си натрупал пачка за да влезеш като равноправен член в идеята
да си купиш къща, земя, да имаш идея за занаят който да издържа теб и да даваш своят дан и на общността

Ами ти филийке коя си. те те познавам с този ник
Иначе съм Велко щото има буквички В и Л. така каза местната нумероложка. И аз си избрах този псевдоним, докогато ми приляга ще го нося. Пък ако пусне корени в мен - пак добре... :)

Пържена филийка

• Потребител неЧовек
  • *
« Отговор #3 -: Юни 21, 2016, 22:35:10 »
Аз съм Тоддо, но се написах така за да се полигавя малко.
Ми властолюбието и йерархията е доказано, че не се превъзмогват с живот сред природата. Когато живях по 3 месеца на село всяко лято (като малък), всеки ден ходех до кооперацията за хляб. Разговорите които се водеха на опашката бяха от рода "кой трябва да вземе повече жито и декари земя". Измислили са го отдавна. Но няма страшно. Всички минаваме по тоя път. :P Важното е да не се идеализира еко-живота като мана-небесна, защото ми се струва че съм го наблюдавал достатъчно за да кажа нещо за него.

turist

• Новичък
  • *
« Отговор #4 -: Юни 21, 2016, 22:51:44 »
Важното е да не се идеализира еко-живота като мана-небесна, защото ми се струва че съм го наблюдавал достатъчно за да кажа нещо за него.

За съжаление Всеки идеализира каквото си иска
А баламурници и лапни шарани колкото искаш.
Ама всеки иска да си минава през някви опитности - докато не си начеше крастата - няма да го бъде ;)
Благодаря че се идентифиция със стария си ник :)

Пържена филийка

• Потребител неЧовек
  • *
« Отговор #5 -: Юни 21, 2016, 23:11:52 »
Трябва да призная, че животът на село ме държеше крачка настрана от глезотиите на цивилизацията, които окекавяват населението.

Всяка сутрин започваше с йогийски упражнения върху овчи кожи на тавана. Под звуците на тежък рап :D. Една година сложих една спукана баскетболна топка вместо боксова круша и бой-бой-бой! Понеже крушата беше високо, с яко ритане, се научих да си вдигам крака като таекуондистите. :D Пазарът беше всеки ден след закуската - 20 минути пеша. После при приятелите в другия край на селото заниманията бяха скромни игри на командоси по полетата, футбол, баскетбол, понякога и преходи не ни мърдаха. Ако нещо се изморим, отваряме легото. Играли сме World of Warcraft наживо преди да излезе самата игра, човек. В горите :D. Вилата - приспособена за скромни хигиенни дейности, с външен кенеф. Импровизирахме душове по едно време. С нагрята вода. Няма нужда да казвам, че на село не можеше да се сънува нещо като интернет. Хората се тролваха по кръчмите след залез слънце, често с побоища. Тогава всеки знаеше до колко да си мери приказките. Формата която си докарвах за 3 месеца живот на село не се разваляше минимум до декември. Имах едни от най-добрите резултати на нормативите по физическо. Толкова години по-късно няма кой да ми повярва, че съм живял така..... хм.

Странник

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 621
  • Ако не ние -кой?Ако не сега -кога?
« Отговор #6 -: Юни 21, 2016, 23:25:06 »
Всеки сам избира какво да отрасне в него самия.
Често ми е било много интересно чий го дирят по чукарите като със същия успех човек може и в града да бъде в чудесна форма.
Най общо казано - това което имаш в себе си е самия Бог.
Тогава защо Го търсиш другаде ?
Но...човек трябва да опита от всичко , да се увери сам , да изчерпи всички варианти... за да открие навсякъде едно и също.

А де е Караджата ?   ;)
Ако не ние -кой?Ако не сега -кога?
Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Foucault pendulum

• "Videmus nunc per speculum et in aenigmate"
  • Зарибен
  • *
  • Публикации: 367
    • лично
« Отговор #7 -: Юни 24, 2016, 15:41:05 »
Хеей, радвам се да се запознаем! :)