Автор Тема: Войната срещу Висшия Аз(Ат-ът)!  (Прочетена 1678 пъти)

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Публикации: 113
  • Дзен
Войната срещу Висшия Аз(Ат-ът)!
« -: Септември 30, 2016, 21:30:41 »
Някога преди много много години докато бях още „младо“ и „зелено“ „езотериче“ много,ама наистина МНОГО исках да знам отговорът на един въпрос-„Каква е крайната ЦЕЛ на Злото?“

Е,минаха години,придобих ОПИТ,намерих „контакти“,прочетох литература,видях МНОГО със собствените си очи и НЕ на последно място си отговорих на МНОГО въпроси.Един от тях беше и този,но НАЙ-„странното“ за мен беше,че отговорът му всъщност НЕ се състоеше в игри за власт или интриги,в създаването на политически системи за заробване на населението,в кръв и мъчения,във войни и конфликти или дори в „елементарни“ неща като жажда за пари,власт,плътски удоволствия или просто внимание/енергия(те са едно и също на определено ниво,както знаете  ;D   ).Това,което Аз открих като отговор на този въпрос НАИСТИНА ме УЧУДИ!

Това е и целта на темата,която започвам сега-да Ви споделя отговорът на този въпрос,който Аз през моите лични търсения намерих!Също така виждам,че няма такава тема във форумът,а си мисля,че за форум на подобна тематика ТЯ е НЕОБХОДИМА(поправете ме,ако греша!).Затова и темата е в този раздел,а не при общите,защото си мисля,че отговорът на въпросът „Какво иска Злото от нас?“ си е „баш“ за разделът за Черното братство.Поправете ме,ако греша!

И така този въпрос ЗА МЕН намери своя отговор на доста „странно“ място-точно в отговорът на един ДРУГ много по-различен въпрос-„Каква е съдбата на Душата?“.В началото и Аз самият бях доста учуден от това и дълго време не исках да повярвам на своята собствена логика,но с времето О-съзнах дълбоката вътрешна логика в това,което бях намерил и реших,че съм бил на правилната пътека през цялото време,а просто НЕ съм искал да повярвам на ОЧИТЕ(сетивата,умът)си!Но днес вече НЕ е така!

Естествено НЕ бих искал да „ангажирам“ НИКОГО с моя собствен личен отговор на този въпрос,затова ви приканвам,разбира се,АКО Вие самите искате да коментирате моя отговор на този въпрос и да дадете своите собствени,ако можете и желаете.НЕ налагам на НИКОГО своето лично мнение и бих искал да Ви кажа,че с него Аз се стремя да достигна до ИСТИНАТА по този въпрос,а НЕ да влизам в конфликти с вас,защото видите ли „не съм бил съгласен с нечие ДРУГО мнение и затова Ви давам своето НА ПУК на вашето“.Това НЕ Е ЦЕЛТА МИ!УМОЛЯВАМ Ви да запазите личните нападения и ОБИДИТЕ за СЕБЕ СИ  >:( за да говорим САМО по зададения въпрос,което и ще правя и АЗ САМИЯТ!Ако се отклоните в напедения и обиди просто ЩЕ СПРА ДА ГОВОРЯ С ВАС и ще си пиша по темата все едно ВАС ВИ НЯМА!

И така след това „лирично въведение“ бих искал да премина към съществената част от темата!
« Последна редакция: Октомври 04, 2016, 13:31:20 от Власти »
Когато се преодолее всяко изкушение, това което остава накрая е ИСТИНАТА!

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Дзен
Re: Войната срещу Висшия Аз(Ат-ът)!
« Отговор #1 -: Септември 30, 2016, 23:41:08 »
В една друга тема(ето тук в темата ми за (К)ху-то- http://www.dzenx.com/index.php/topic,1044.msg15107/topicseen.html#msg15107)бях предложил една система за разглеждане на Духът като съставен като съставен от 3 части-Ат,Ваум и Минваррр.Целта на тази тема беше да представя един своеобразен „модел“ за „строежа“ на Духът,,който да има възможността да обясни неговото поведение през различните му реинкарнации,както и в „пространството“ между тях,и как Духът може да еволюира като едно цяло,но съставено от части НЕразграничими от него самият!Въпреки,че идеята за едно цяло съставено от части,които едновременно са цялото,но и НЕ могат да се разграничат една от друга е трудна за схващане от съзнание,което е свикнало да се осланя на директния перцептивен сензорен опит,то Аз поне смятам,че,ако й бъде даден шанс и време,то един по-„обигран“ с езотериката и различните Духовните учения индивид би могъл да я осъзнае!„Критичната тобка“ в нея е,че докато нашето съзнание е в конфликт САМО СЪС СЕБЕ СИ,то и Ние като ИНДИВИДИ не можем да „се впишем“ в света,който обитаваме и това състояние ни ПРЕЧИ да вземем реално положетелни за живота ни решения и да достигнем нашия истински потенциал!Но това НЕ е най-„сериозната“ грешка,която можем да допуснем.Такав грешка е когато Ние реално можем да възприемаме околния свят и да стигаме до правилните заключения КАКВО трябва да бъде нашето поведение в него Ние да ПРЕДпочетем да НЕ го възприемем,защото нашето СОБСТВЕНО Аз по своя воля избира да върши точно ОБРАТНОТО на това,което то самото ЗНАЕ,че е ПРАВИЛНОТО поведение в случая!Смятам,че за доста от нас това би била една правдоподобна дефиниция за Злото!

И тук възниква въпросът ЗАЩО при положение,че Духът ясно разбира,че това което върши НЕ трябва да бъде вършено той продължава да Го Прави!?Ето в този въпрос Аз и смятам,че се корени произходът на Злото!

И тук можем да възприемем „баналните“ отговори-за властта,парите,секса,славата,уважението и т.н.,които ВЕДНАГА изникват в едно съзнание когато се изправи пред отговорът на въпросът ЗАЩО един Дух предпочита да върши Зло вместо Добро!Но Аз смятам,че всички тези „стимули“ могат да бъдат „въведени“ в рамките на една единства обща „философска категария“-Изкушението!А тогава КАКВО е изкушение!?

Не е ли съзнателното отклонение от това,което Е ВИДНО,че трябва да бъде сторено в името на нещо,което ще бъде получено,ако бъде направено ОБРАТНОТО на правилното?Аз предпочитам да работя с тази дефиниция за изкушение!

Нека сега обаче да видим КАКВО става когато „впрегнем“ тази дефиниция за изкушение в разсъжденията за „механиката“ на работата на Духът спрямо моделът за (К)ху-то!Както е написано в другата тема когато Ат-ът влезе във взаимодействие с Минваррр-ът то между двата „компонента“(кавичките са наложителни,защото е НЕвъзможно структурата на Духът да бъде правилно прадставена механистично,а това е само едно приближение до истината)на Духът възниква една своеобразна „граница“,която се обуславя от тяхното взаимодействие за изграждането на ЕДНО ЦЯЛО.Тоест,в определени „аспекти“ доминира Ат-ът,а в други Минваррр9ът като ЦЯЛОТОпредставлява един своеобразен БАЛАНС между Ат-ът и Минваррр-ът.И както е казано в тази тема КОГАТО този баланс е ПОСТИГНАТ Духът(Кху-то)може да придобива все повече и повече възможностти и да открива нови и нови хоризонти за своето РАЗВИТИЕ!Ето така и протича ЕВОЛЮЦИЯТА на Духът!Но когато сложим изкушение в „уровнението“ системата изведнъж се ДИСбалансира в полза на Ат-ът.Това е логично,защото именно Ат-ът „печели“ НАЙ-много от него-той има възможност да РАСТЕ за сметка на създадената „дупка“ между това,което се изисква от РЕАЛНИЯ свят като поведение на индивида и това,което той ПОЛУЧАВА от него!

Но това поведение също така създава и РАЗРИВ между истинката природа на съществуването на индивида и това,което неговото съзнание ВЪЗПРИЕМА!И твърде често това „оглупено“ съзнание всъщност САМО по себе си става причината за увеличаване на този разрив докато се стигне до ситуация,в която САМИЯТ реален свят повече НЕ може да толерира поведението на индивида.И тогава в действие влиза Законът за КАРМАТА и както се казва-ВСЕКИ си получава каквото ЗАСЛУЖАВА!Но в този случай изниква един ДРУГ интересен въпрос-Както става ВЪТРЕ в (К)ху-то,което е ВЪЗПРИЕЛО този модел на поведение?Смея да твърдя,че отговорът е доста контраинтиутивен-Ат-ът,който е възприел такова поведение всъщност САМОстоятелно ПО СВОЙ СОБСТВЕН ИЗБОР чрез растежът си НАМАЛЯВА и чрез Усилването си ОТСЛАБВА!Тоест,НЕпрекъснато съществуващата борба между Ат-ът и Минваррр-ът се усилва за сметка на също така НЕпрекъснато съществуващата тенденция за БАЛАНС между двете и КОЕТО и да се усили в процеса на ЗАГУБА на едното се случва и ЗАГУБА НА ДРУГОТО!И така стигаме до един Дух,който САМОволно решава да се САМОУНИЩОЖИ!И дори нещо ПОВЕЧЕ-той е ЩАСТЛИВ от собственото си САМОунищожение!

Знам,че за много от Вас този извод може да се стори ПОГРЕШЕН,но ако проследите ЛОГИКАТА ми с времето съм сигурен,че ще успеете да намерите смисълът в думите ми!Ето какво ОТКРИХ-по същество КРАЙНАТА цел на Злото НЕ е да вземе нещо МАТЕРИАЛНО или ОСЕЗАЕМО-това което ВСИЧКИ виждат като ЦЕЛ на действията на ИСТИНСКИ ЗЛИТЕ ХОРА-тези,които ИСКАТ Злото да ТРИУМФИРА по света,всъщност НЕ е тяхната ИСТИНСКА ЦЕЛ!Те НЕ искат пари,власт,секс,внимание или каквато и да е било РЕАЛНО ПРИТЕЖВАНА ПРИДОБИВКА!Те всъщност дори и НЕ ИСКАТ НИЩО!

Крайната ЦЕЛ на Злото е ВСЕКИ един Дух попаднал под неговото ВЛИЯНИЕ да ПОиска да се САМОунищожи като се отрече от СОБСТВЕНАТА СИ СВОБОДНА ВОЛЯ в името на преследването на „щастието“ от това да НЕ съществува!

Знам,че е малко „сложно“(поради ЛИПСАТА на по-добра дума)за разбиране,но можете ли да „влезете“ в състояние на мисълтта,при което можете да си представите КАКВО би могла да върши една Душа лишена от връзка с РЕАЛНИЯ свят и неговите Закони!От човек,който СЕ Е ОТРЕКЪЛ от способността да възприема каквото и да е било способно да му донесе СТРАДАНИЕ!?В този човек изобщо ОСТАНАЛО ли е нещо?Дори и когато ЦЕЛИЯ СВЯТ съвсем ЯСНО му показва,че върви към САМОунищожението си!?  :o  8)
« Последна редакция: Октомври 04, 2016, 13:32:15 от Власти »

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Дзен
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2016, 18:10:16 »
Злото въздейства по много начини и използва редица пътища за да се наложи над света,но считам,че Крайната му цел си остава една и съща-да доведе Духът(Кху-то)на индивидът позвлиян от него до състояние,в което Той самият да бъде ЩАСТЛИВ от предстоящото му САМОунищожение.Това може да стане както чрез доминиране на Минваррр-ът до точката,в която Ат-ът изчезва,така и чрез доминиране на Ат-ът до точката,в която Той самият пожелава собственото си изчезване!Подчертаното изречение крие Ключът към значението на процесите,на които тази тема е посветена!NB!

Именно това имам предвид когато говоря за Войната срещу Висшия Аз!

За да онагледим съдържанието на темата нека си представим 2 принципно противоположни ситуации на Триумфа на Злото-позицията на поробение и поробителя.Ако си поробител,то ситуацията на Триумф на Злото в рамките на твоя Вътрешен Ат изглежда много ясна-от поробването,тоест от ПОГРЕШНОТО действие,което всички твои сетива ти казват,че е грешка,ако се решиш да ги чуеш,ти извличаш ПОЛЗА-било то пари,било то безплатен труд,било то увеличено Его,било то удоволствие.Следователно в рамките на това (К)ху Ат-ът започва да доминира над Минваррр-а и индивида може да стигне до състояние,при което щом може да накара останалите да правят каквото Той самият поиска да се мисли за „жив бог“,който е надарен със сили от „небето“ и е негово Право да контролира живота на останалите.Тоест,тотално да се лиши от връзката си със сетивата си и Ат-ът му да стане толкова голям,че да поиска целия свят да му се подбини,а защо не и Небето!Това вече показва ПЪЛНО доминиране на Ат-ът в (к)ху-то и ситуация,при която този индивид е на практика ГОТОВ да ПОжертва,ако трябва ЦЕЛИЯ СВЯТ само и само за да може НЕГОВИЯ Ат да запази свеото „превъзходство“.И въпреки,че в тази ситуация виждаме как Ат-ът въображаемо „печели Войната“ с Минваррр-а,то на практика крайния резултата от тази „победа“ може да бъде САМО предизвикването на съответни действия от страна на Кармичния закон,които да доведат до РАЗРУШАВАНЕТО на този индивид!Но ДОРИ и при тази съдба,ако Ат-ът наистина е успял да достигне до абсолютна доминация в рамките на (К)ху-то и Минваррр-а е НЕспособен да го спре,то ще се стигне до ситуация,в която самият индивид НЯМА да си вземе поука от съдбата си и просто ЩЕ продължава това си поведение докато се САМОунищожи!В тази ситуация виждаме как покварения Ат продължава да допуска една и съща грешка отново и отново само и само за да може да ПОЛУЧИ ВРЕМЕННОТО УДОВОЛСТВИЕ от САМОчувствието,че е по-добър от останалите.Тоест,това изкушение го довежда до състояние,в което законите и смисълът от тях в съществуването вече НЯМАТ значение за неговия Ат и изкушението да Е НАД останалите става ПО-важно дори и от собственото му съществуване!  ???  Този Ат може да стигне до ситуация,в която да е ГОТОВ да поеме ощеи още болка дори и да трябва да СПРЕ всички останали свои копнежи и възможностти само и само за да може да се почувства ПОВЕЧЕ от ВСИЧКИ ДРУГИ на Земята!Така изкушението прониква толкова ДЪЛБОКО в неговата психика,че вече неговия СОБСТВЕН Ат спира да мисли за собственото си ОЦЕЛЯВАНЕ(камо ли развитие)за да може да се отдаде САМО на него!Това Аз ще нарека Война срещу по-Висшите проявление на АЗА!Война срещу неговата способност да твори,да се грижи,да съзидава,да бъде ЧАСТ от каквото и да е било позитивно за сметка на ПЪЛНОТО отдаване на едно единствено изкушение!Да,той получава удоволствие от него,дори някаква форма на „щастие“,но НА КАКВА ЦЕНА Е ТЯ!?

И докато в случай с поробителя някак си можем да разберем концепцията за „Войната срещу Висшия Аз“ и да му „влезем в положението“ защо Той би предпочел да заеме същността на Духът си-Ат-ът си със съдържание,което директно води до неговото унищожение,то нещата поне на пръв поглед НЕ стоят така с позицията на поробения.Защо Той да ПОиска своето унищожение?Какво би било неговото изкушение?На пръв поглед Той НЯМА НИЩО,което може да го изкуши-та Той е РОБ-няма права,няма собственост,няма бъдеще,няма възможност ДОРИ да изяви ЖЕЛАНИЕ да направи каквото и да е било.ЗАЩО тогава неговият Ат би се съгласил да продължава подобно съществуване?Защо НЕ би се разбунтувал?

Колко роби сте виждали в РЕАЛНИЯ свят?

Аз бих казал,че ПОЧТИ ВСИЧКИ сме роби в един или друг аспект.Тогава КАКВО кара робът да НЕ предприема ДЕЙСТВИЯ за утвърждаване на неговото СОБСТВЕНО РОБСТВО!?Много може би ще кажат,че отговорът на този въпрос всъщност е доооооста прост-СТРАХЪТ!Но тогва възниква един друг въпрос-„След като робите живят толкова зле,то тогава КАКВО те толкова много се СТРАХУВАТ да ЗАГУБЯТ?

И тук вече отговорите започват да се различават-някой казват-„По-добре живот БЕЗ свобода,отколкото никакъв живот?“.Други пък са на мнение,че дори и робите имат достатъчно за да са щастливи от живота в определена степен.Трети пък могат да твърдят дори,че страхът удължава живота и така хората предпочитат да са в едно състояние на постоянен страх,отколкото в състояние на смелост,която ще им коства живота.Но на практика ВСИЧКИ тези отговори се свеждат до ЕДНО И СЪЩО-че индивидът САМ ПРЕДПОЧИТА своето спокойствие и за ЕДНОТО спокойствие,за единия ЖИВОТ той е готов ДА СЕ ОТКАЖЕ ОТВСЕКИ ЖИВОТ!Това може и да звучи трудно за разбиране на пръв прочит,НО нека си представим състояние при което поробителя ИЗКРИВЯВА все повече и повече Ат-ът на поробения докато се стигне до състояние на ПЪЛЕН СРИВ на личността!?Тогава ИМА ли РАЗЛИКА между Духът,който поробителя желае да СЪТВОРИ у поробения и неговия СОБСТВЕН Дух?Ако поробения НАПЪЛНО приеме РОБСТВОТО си,то тогава у него ОСТАВА ли нещо негово СОБСТВЕНО!?Или неговият Ат НАПЪЛНО се ОТКАЗВА от своето СОБСТВЕНО СЪЩЕСТВУВАНЕ!?(Оцветените думи са особено важни за разбирането на схващането за „Войната срещу Висшия Аз“.)Тогава КАКВО става ВЪТРЕ в Духът на ПОРОБЕНИЯ индивид?И по-точно-КАКВО ОСТАВА от неговия Ат/Свободна воля/Дух-нима много разбирайки цената на СВОБОДАТА той НЕ се отказва от СОБСТВЕНОТО си СЪЩЕСТВУВАНЕ в ЗАМЯНА на спокойната СМЪРТ?Тогава това СПОКОЙСТВИЕ КАКВО представлява!?Нима не е изкушение?   :o  ???

И така Аз ЛИЧНО смятам,че благодарение на схващането за САМОунищожението на Ат-ът ЧРЕЗ изкушението онова ИСТИНСКОТО Зло превзема Дух след Дух превръщайки ги в (К)ху-та работещи за САМОунищожението си,а ЗАЕДНО с него и за САМОунищожението на ВСИЧКИ тях било то като поробители,било то като ПОРОБЕНИ!Само тези съзнания,които успяват да запазят БАЛАНСЪТ между ВСИЧКИ световни изкушения придобиват Силата да успеят да се ИЗПРАВЯТ срещу Злото и ДОРИ да Го Победят!А ВСИЧКИ останали предпочитата сладостта от ОТКАЗВАНЕТО от СОБСТВЕНИЯ си Аз!
« Последна редакция: Октомври 04, 2016, 13:32:41 от Власти »

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Дзен
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2016, 22:07:19 »
„Класически пример“ за превземането на (К)ху-то от Злото считам,че е състоянието на наркоманията!Затова и смятам,че НЕ е случайност и,че под предтекста за „борба срещу наркоманиите“ всъщност се развива една широкомащабна кампания за точно обратното-за разпространението им БЕЗ значение под какъв вид-на „класическите“ наркотици,на цигарите,на алкохолэт,на хазартът,на сексът,ва компютърните игри и т.н..Защото това представлява „класическият“ случай на обладаване на (К)ху-то от Злото и тласкането на Ат-ът към неговото САМОунищожение!Нека Ви покажа какво имам предвед!

Когато един индивид попадне под влиянието на определен стимул-било то определена химическа субстанция,храна,начин на живот,поведение и т.н.,то ЕСТЕСТВЕНАТА физиологична реакция на организма е да приеме достатъчно от този стимул за да задоволи определена негова потребност-било тя физиологическа или психологическа.Затова и във фармацията съществува принципа,че няма отрови,а само различни дози от дадено вещество над които то става вредно за организма.НО когато едно вещество бива приемано отново и отново преминавайки МНОГОкратно концентрацията,която води до задоволяването на стимулът,който е възможно той да задоволява,то тогава се влиза в един патологичен кръг,в който преимът на веществото предизвиква появата на стимулът,който то трябва да задоволи и така се стига до ситуация,в която на практика НЯМА максимална негова концентрация.Но това може да се отнася НЕ само за определени вещества-същото е и с видове поведение,физиологически процеси,чувства и предизвиканите от тях състояния на съзнанието и т.н..Това което възниква ВЪВ САМИЯ ИМ ПОТРЕБИТЕЛ обаче е аналогично на ситуацията описана в по-горните постове в тази тема-стига се до ситуация,в която в съзнанието на стимулирания самата МИСЪЛ за стимулатора става ПО-силна от неговото собствено желание за живот!Сякаш постоянното получаване на съответния стимул е ПО-важно от това да си ЖИВ!Съвършенното изкушение!

В това съзнание започва да доминира САМО мисълтта за съответния стимул до точката,в която то НЕ е способно да съдържа КАКВАТО и да е било ДРУГА мисъл,освен нея!И Аз смятам,че точно това състояние е КРАЙНАТА ЦЕЛ НА ЗЛОто за ВСЕКИ един от нас,просто СТИМУЛИТЕ са различни за различните хора-за някой може да е толкова „просто“ като определена химическа субстанция-наркотик,алкохол,никотин,но за други трябва да е нещо значително „по-сложно“-честолюбие,слава,внимание,власт и т.н..Какво друго са алчността,завистта,похотта и гордостта,ако НЕ определени „форми на НАРКОМАНИЯ“ само че доста по-„сложни“ и НЕвидими за „нетренираното око“?  ???

Просто „обикновенната наркомания“ е един доста по-прост случай на механизма за „превземането на Ат-ът“ от последните изброени и за това е за предпочитане от елита на Злото-защото е далеч по-„лесна“ за създаване от последните!

Така когато едно съзнание попадне ПОД механизма им на въздействие,то става ДОСТА ЛЕСНО то да бъде насочвано към „правилното“ поведение,така че ТО САМОТО ДА ПОВЯРВА,че смъртта от това въздействие е ПО-смислена от живота в РЕАЛНИЯ СВЯТ!Че лесната СМЪРТ е за предпочитане пред ТРУДНИЯ живот!

В това състояние именно Ат-ът поисква САМ СОБСТВЕНОТО СИ УНИЩОЖЕНИЕ!Защото какво друго му остава когато единствената ЦЕЛ оставаща пред него е неговото СОБСТВЕНО УНИЩОЖЕНИЕ!Когато изкушението от лъжовното удоволствие от състоянието на ТОТАЛНА ЛИПСА на Ат е ПО-силно от ЖАЖДАТА ЗА ЖИВОТ!?

Моята „хипотеза“ е,че ТРИУМФЪТ на Злото представлява именно налагането на такова състояние НАД ВСЯКО СЪЗНАНИЕ!Само стимулите са различни!Дали ще е алкохол,цигари,кокаин,секс,пари,слава,„любов“ или власт,то МЕХАНИЗМЪТ за ДУХОВНО УНИЩОЖЕНИЕ си остава ЕДИН И СЪЩ!Съзнанието САМОволно ДА ПРИЕМЕ,че продължаването НА ЖИВОТА НЯМА СМИСЪЛ и че ТОВА е ЕДИНСТВЕНАТА МИСЪЛ,която ИМА ЗНАЧЕНИЕ!После остава само да се намери правилният стимул!По този начин на практика се УБЕЖДАВА Ат-ът,че от НЕГОВОТО СОБСТВЕНО СЪЩЕСТВУВАНЕ НЯМА СМИСЪЛ и НАЙ-доброто нещо,което Той МОЖЕ да направи е ДА СЕ САМОУНИЩОЖИ!И това Е ЕДИНСТВЕНИЯ начин да се унищожи НЕунищожимият Човешки Дух!Защото,ако Той САМ НЕ се унищожи,то и НЯМА КОЙ ДРУГ да го унищожи!

А от тук вече е „въпрос само на една стъпка“ идеята,че СЛЕД като моето СОБСТВЕНО съществуване НЕ е ценно,то тогава ЗАЩО да е ЦЕНЕН и живота на ДРУГИТЕ!?И ето така Злото тръгва по Земята БЕЗ да напуска Душите на хората!

Е,какво ще кажете за моята „хипотеза“?  :-\
« Последна редакция: Октомври 04, 2016, 13:33:12 от Власти »

Wolfgar

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 1503
  • Път - не е пред теб, а около теб!
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2016, 08:26:12 »
Сериозно!? Даже не мога да го прочета с толкова много цвят в него!!!
Ало, това не комикс! Не е нужно да има толкова цвят!

::) ::) ::)
"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... :D"

Власти

• Новичък
  • *
  • Публикации: 27
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2016, 13:29:29 »
 Ами ще почва да редактира, иначе просто му трия темите..

Едит: Този път му ги редактирах, предупредил съм го и следващия път направо трия..

Гласът на истината

• Редовен
  • *
  • Дзен
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2016, 00:58:13 »
А така повече ли го предпочиташ?-

Идеята на тази тема е да представя заключенията си за произхода и природата на Злото до които съм стигнал на базата на много години личен опит,прочетени книги,спомени от този и предни животи,както и многобройни „други източници“.Още от както влязох в този форум исках да пусна една „тема за Злото“,защото счетам,че по принцип това е доста важна тематика за „нашите среди“,а твърде често бива изкривявана от религиозни подбуди,неправилно тълкувани или направо подвеждащи книги или направо от пропаганда в чуждо име.Като видях структурата на форумът разбрах,че една такава тема може би най-добре ще стои именно в раздела за Черното братство,защото връзката му със Злото е просто очевидна.Избрах едно заглавие,което съм използвал и преди в други форуми и съм установил,че кореспондира със съдържанието на вътрешното ми „възприятие“ за отговора на този въпрос и реших да започна тази тема.Но за да мога да я развия първо ми трябваше дефиницията за „Дух“ и затова реших преди нея да отворя темата за (К)ху-то за да не се налага да я извеждам тук и да правя темата още по-дълга или да отклонявам вниманието в нея като говоря за други въпроси.Но тогава точно беше „спречкването“ ми със Странник,който ме заплаши с изгонване и продължи да изисква от вниманието ми в други теми,затова и реших да забавя публикуването на тази тема с месеци.Едва сега като „се завърнах“ във форума и имам по-„подхдяща почва“ реших да осъществя тази планувана с месеци моя публикация и както виждаш съм успял да „посъбера“ доста материал.  ;D Това накратко е историята на темата-затова е и цвета,защото така го бях планирал още преди 4 месеца и тя отговаря с моите публикации от този период,ако си ги забелязал.Въпреки че е нова е замисляна от много много по-дълъг период.Този отговор задоволява ли те,Wolfgar?

А сега що се отнася до съдържанието не мисля да преразказвам и 4-те си предишни коментара,затова просто ще ти напиша едно кратко резюме.Става ли?

Отне ми много дълго време да разбера каква е природата на Злото и как точно става процеса на възникването му и доминацията му в света,но в края на краищата след повече от 20 години „изследователска работа“ стигнах до консистентна „теория“ за това.Също така изразявам учудването си от отговора,защото в началото не съм предполагал,че ще стигна до подобна линия на разсъждение.Това е и темата на поста,с който откривам темата,че искам да представя тези ми разсъждения за обсъждане.В следващите 3 поста вече я представям.Тя представлява схващането,че Злото всъщност не се цели в стремежа към пари,власт,секс,слава или каквито и да е било материални придобивки,които в нашата култура се свързват с желанията на тези,които се отдавата на Злите сили,а с желанието да се накара Ат-ът(виж темата за (К)х-то за повече информация за Ат-ът)да поиска самоволно и съвсем свободно да се самоунищожи.Цялата концепция се върти около това човешкия дух да получи толкова негативна представа за света,в който живее,че да поиска собственоръчно да сложи край на живота си и да започне да разпространява тази нагласа върху останалите и така докато се свърши с всичи живи същества във Вселената.Това е същността на темата.Това се и нарича „Войната срещу Висшия Аз“-тоест,война в която самият Дух да се убеди,че той няма смисъл за развива своите по-висши аспекти и следователно най-доброто което му остава е да се тодаде на своето собствено самоунищожение и да извлича максимално удоволствие от живота докато го разрушава.Не съм го засегнал подробно,но продължение на тази логика е и разбирането,че след като собствения Дух спира да цени живота си,то следва и че животатъ на останалите също няма стойност и те могат да бъдат използване по какъвто начин той сметне за добре за да задоволяват неговите желания докато той самият се самоунищожава,както и че в процеса той се стреми да накара и другите съзнания да направят същотото.После съм разгледал 2 примера за да „онагледя“ разсъжденията си-с примера за поробители и за неговия роб.В моят коментар се стига до заключението,че въпреки,че изглеждат коренно различни един от друг всъщност процесите протичащи в Душите им за да може Злото да триумфира са едни и същи-процесът на съзнателно вземане на решението за самоунищожение на Духът.Ключовата част от терминът тук е САМО-унищожение(затова е подчертано и оцветено),което става чрез изкушение(оцветено по същата причина),просто изкушенията в двата случая са различни.В първия това е лъжовната представа за „щастие“,която идва от натрупаните придобивки от съзнателното причиняване на вреда на околните,а във втория това е идеята за страхът,който се приема като „по-добрата алтернатива“ от борбата за справедливост.В първия случая изкушението на придобивките кара поробителя да влезе в битка със собствената си душа,която го превръща в човек неспособен да вижда реалните последствия от действията си и ако това изкушение го превземе напълно той е готов да жертва всичко в името на продължаването му,дори и собственият си Дух.Във втория случай ако спокойствието идващо от триумфа на страха стане по-силно от желанието на индивди да се бори може да се стигне до ситуация когато изчезва самото желание за живот-тоест индивида спира дори да иска да съществува повече като индивидуалност примирил се,че не може да е нищо повече от продукт на желанията на господаря си.Така и в двата случая боравим с един и същ „механизъм“-изкушението водещ до един и същи резултата-желанието за САМО-унищожение.Просто пътищата са различни.Доразвивам тази теза в последния си пост където се спирам на въпроса за наркоманиите(отново са озветени поради същата причина),които всички могат да се разглеждат като един вид „изкушения“,просто стимулите са различни.И тук разширявам изложението си като говоря не само за наркоманията от физически вещества като наркотиците,алкохола и цигарите,а и за „душевни наркомании“-завист,похот,алчност,честолюбие,жажда за власт и т.н..В края на изложението си казвам,че всъщност всяко едно състояние на триумф на Злото може да се разглежда като индивидуална форма на „наркомания“ и че отново механизмът е един и същ-удоволствието от наркоманията да стане толкова силно,че да е по-силно от жаждата за живот на индивида и неговата слабост да се превърне в един вид „храна“ за Злото.Да се накара негоият Дух да е самоунищожи по свое собствено желание,защото удоволствието от „наркотика“ под който то е попаднало е по-силно от всеки негов стремеж към живот и развитие.Също така показвам,че няма „два еднакви наркотика“ за две различни съзнания и че всеки Дух си има своята собствена „доза“ от различни стимули,които да го „опиянят“,затова и няма два еднакви пътища за попадане под контрола на Злото и няма две днакви злини.Затова и всички случай могат да бъдат само идеализирани такива,защото в реалния свят всеки един Дух си има своя собствена смес от „наркотици“ и съзнанията се опияняват по различни начини от различни стимули.Затова и злото на света е толкова разностранно,но в крайна сметка неговата цел е една и съща-да накара Духът да вземе решението да се самоунищожи по своя собствена воля.

Ето това е темата на темата в „общи линии“ Wolfgar!Сега доволен ли си?  >:(

Mортиша

• Зарибен
  • *
  • Публикации: 422
  • Дзен
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2016, 02:09:13 »
Mangal dolnoproben i otvoren nikoi ne iska ni da te chete,ni da te slusha

Редактирано от администрацията.
« Последна редакция: Октомври 07, 2016, 14:15:08 от Власти »
„Най-добрият начин да се спасиш от чуждите дракони, е да си имаш свой собствен Дракон”

yo_yo

• Пописали
  • *
  • Публикации: 90
  • Дзен
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2016, 11:14:13 »
Mangal dolnoproben i otvoren nikoi ne iska ni da te chete,ni da te slusha
:)  GJ :)
« Последна редакция: Октомври 07, 2016, 14:15:37 от Власти »

yo_yo

• Пописали