Автор Тема: Среща със Смъртта  (Прочетена 6566 пъти)

turist

• Новичък
  • *
  • Публикации: 22
Среща със Смъртта
« -: Декември 03, 2011, 13:43:32 »
На мен винаги ми е бил интересен процеса на умирането. Два пъти съм наблюдавал умиране (на роднини). Преди 2 дни се спомина майката на една позната от южна България. Тя боледуваше от рак на панкреаса май беше. Снощи ми описа някой неща. Реших без да я питам да ги постна тук
====================

turist-Мартин: много ли се мъчи в последните часове. моля кажи ми
редактирана: да беше ужасно и страшно
 редактирана: имаше ужасна физиономия, но след като издъхна направи страхотно усмихната и радостна физиономия
turist-Мартин: Браво. страхотно; радвам се че си го забелязала!!!
редактирана: защо така не мога да си го обясня
 turist-Мартин: видяла е светлината вероятно и се е освободила от мъките, които й е причинявало тялото
 напуснала го е
 редактирана: да ти кажа аз не останах когато тя е издъхнала защото се прибрах до малката че имаше температура,но тя е била като вампир,дигала се е от леглото и като дявол е тръгвала с напред ръцете,на татко му се е изправила косата
редактирана: и всичко това за една седмица, страшно бързо
 turist-Мартин: има и по-бързо според мен. за 2-3 дни; а ти се струват вечност... като виждаш човека неадекватен
 редактирана: билките на Мария Требен
 turist-Мартин: По- съм склонен да вярвам, че ако човек пожелае истински да се излекува. Тялото му самО може да изхвърли злото. програмата за самоунищожение
 редактирана: тя вярваше,но нищо; а аз толкова се молих; вече не вярвам и в бог; толкова молитви;  нямаш си на представа
turist-Мартин: Има неща, които не можем да обясним с човешките си мозъци. можем само да се досещаме за тях без да сме много сигурни. когато загубим близък ни боли. понякога ни боли заради нас самите, заради това, което той е представлявал за ас. Дори и да знаем, че той е на по-добро място - на нас не ни става по-леко... Куриоза е че рано или късно и ние преминаваме през този етап и тогава на едно друго ниво го разбираме...
редактирана: нищо няма обяснение,толкова четох божието слово,толкова вярвах в думите на Исус Христос,и защо нищо не се случи,моята вяра беше страшно силна,сънувах бог че ми се усмихва на небето,сънувах Исус Христос ; и никой не ми помогна;  а тя умря в мъки
 редактирана: беше толкова добра жена, а заслужаваше ли това? не мога да си го обясня
turist-Мартин: ще можеш, но не сега...
 редактирана: интересното е,че се събудих точно преди да ми звънне брат ми за да ми каже,че е издъхнала и започнах да искам божия милосст; това беше много интересното
редактирана: казах си господи моля те за божия милост и той ми звъни по телехона
 turist-Мартин: мда... искам само да те посъветвам да не плачеш за нея. сълзите пречат на душата на покойника да си замине от този свят...
редактирана: ти вярваш ли
 turist-Мартин: за това което казах ли; да, вярвам че е така...
 редактирана: и как вярваш след като никой нищо не е доказал за отвъдния свят
 turist-Мартин: Вярата няма нужда от доказателства; Ума има нужда. Системата ни е научила да вярваме на ума си. защото на системата така й е изгодно; инак тя ще се срине. повечето от нас като чуят за вяра и сравняват нещата с онова което знаят от Църквата, а църквата отдавна е изгубила своята духовно просветителска роля. тя обслужва държавни интереси
 редактирана: как тогава да си мислим за другия живот; единственото което много ме изуми е нейната физиономия след като е издъхнала; а до преди това беше като дявол;  грозна и намръщена физиономия
;  не се усмихваше
 turist-Мартин: обикновено отговорите са вътре в нас. всеки се изумява от различни неща. онова, което не разбираш е онова, което ще те води към познанието. ако пожелаеш да се занимаваш с изследването на такива въпроси за по-дълго време естествено... инак ще си продължиш по стария начин, докато не ти се случи отново някаква голяма беда... и пак да те тресне по главата...
 редактирана: ами сега ще се позоинтересувам за живота след смъртта
 turist-Мартин: не навлизай в дълбочина. защото сега си жива. трябва да научиш каква е твоята мисия. какви са качествата и способностите, които трябва да развиеш в сегашния си живот. какви са нещаа които си искала да правиш, но по една или друга причина не си си позволявала...
 нищо не е задължително. прави се тогава, когато си осъзнал нуждата от това
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 18:05:26 от Админ »

Админ

• Дзенкс
  • Новичък
  • *
  • Публикации: 34
    • Дзенкс форум
Re: Разговор с опечалена
« Отговор #1 -: Декември 03, 2011, 18:03:06 »
 Тая тема ме оставя потресен.. Марто не се ли научи да не споделяш личните си разговори публично.. грозно е.. Поне да си беше направил труда да изтриеш/промениш ника на момичето..
Edit: промених й ника..
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 18:06:02 от Админ »
- Пустинята е хубава - каза малкият принц, - защото крие някъде кладенец...

Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 939
  • The miracle is You!
Re: Среща със Смъртта
« Отговор #2 -: Декември 03, 2011, 19:10:57 »
 Реших да променя заглавието,т.к. според мен идеята на Туриста е била, по-скоро какво представлява смъртта , като процес, отколкото разговорът му с опечалената дама. Макар, че не е бил прав да публикува този личен разговор без съгласието й, мисля, че темата е интересна, макар и малко плашеща. Та би ми било интересно да видя мнения на хора, които са се сблъсквали от близо със Смъртта. Какво според Вас представлява тя? Как си я представяте? И защо толкова се плашим от нея?
Животът е толкова вълнуващ и прекрасен, колкото сам си го направиш! Радвай се на този момент, този момент е твоя живот!

Gayatri

• Новичък
  • *
  • истината е някъде там
« Отговор #3 -: Декември 03, 2011, 22:18:32 »
Единственото нещо, което искам да кажа е, че това е безумно извратено и няма какво повече да добавя
Ако прекалено натегнеш струната, тя ще се скъса. Ако я оставиш прекалено хлабава, тя няма да свири

Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
« Отговор #4 -: Декември 03, 2011, 22:22:53 »
Единственото нещо, което искам да кажа е, че това е безумно извратено и няма какво повече да добавя
Извинявай, от поста ти не става ясно кое е извратеното - Смъртта или разговорът, който Турист е публикувал?
Животът е толкова вълнуващ и прекрасен, колкото сам си го направиш! Радвай се на този момент, този момент е твоя живот!

Gayatri

• Новичък
  • *
  • истината е някъде там
« Отговор #5 -: Декември 03, 2011, 22:27:16 »
Извинявай, от поста ти не става ясно кое е извратеното - Смъртта или разговорът, който Турист е публикувал?

Това, което турист е публикувал.
Ако прекалено натегнеш струната, тя ще се скъса. Ако я оставиш прекалено хлабава, тя няма да свири

Админ

• Дзенкс
  • Новичък
  • *
    • Дзенкс форум
« Отговор #6 -: Декември 03, 2011, 22:28:14 »
 Май ще я триеме, все пак няма право (морално) да пуска подобни лични разговори, още повече .. такива.

Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
« Отговор #7 -: Декември 03, 2011, 22:30:25 »
Май ще я триеме, все пак няма право (морално) да пуска подобни лични разговори, още повече .. такива.
Нужно ли е да изтрием, цялата тема, нека просто изтрием частта с разговора.

Админ

• Дзенкс
  • Новичък
  • *
    • Дзенкс форум
« Отговор #8 -: Декември 03, 2011, 22:37:53 »
 Оставяме я, но е време май да напишеме правилата на форума, че Явно иначе имаме различни разбирания за нормално поведение..

turist

• Новичък
  • *
« Отговор #9 -: Декември 04, 2011, 23:39:57 »
все пак няма право (морално) да пуска ............
:49: :49: :49:
Обичам го този морал... човешкия
И не - за съжаление още не съм се научил да не споделям лично инфо - и затуй ше си трупам негативна карма, докат се науча. хак да ми е.
Без извинение...

Ако осъзнатия грях е половин
дали неосъзнатия е двоен...?!

Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
« Отговор #10 -: Декември 04, 2011, 23:45:03 »
 И все пак, оставам малко разочарована. Никой не коментира нищо за срещи със Смъртта...

turist

• Новичък
  • *
« Отговор #11 -: Декември 05, 2011, 18:11:15 »
Въпрос на личен избор - как да реагира новобранеца, Тодо.
Всеки си носи глава на раменете. Ако се литва тъй лесно по разни "врели-некипели" и той ще си научи урока някой ден ;)

Човешкия морал е много изкривен. Много навици и постъпки на човека са се изкривили с времето... я налагани от църква, я от партия или някой друга измислена доктрина... Има по-висш морал от човешкия. Блажен онзи, който го познае...
Пу, не съм аз ;)

Mitko R

• Новичък
  • *
  • Публикации: 49
« Отговор #12 -: Декември 05, 2011, 21:31:43 »
Темата наистина е меко казано изкривена и безсмислена като съдържание но кой знае,може пък и да спомогне за да се види и другата страна на човешкия ''морал'' ... :-\
"If you wish to find the Buddha,first you must look into your own mind, outside of the mind,there is no Buddha."

Gayatri

• Новичък
  • *
  • истината е някъде там
« Отговор #13 -: Декември 05, 2011, 22:25:08 »
Темата може и да не беше започната по най- градивния начин, но пък защо да не се използва като място за споделяне на опитности- например ако някой е имал състояния близки до смъртта или пък е имал видения за близки, които напускат този свят.

Е, ако някой има какво да сподели, нека да се съсредоточи върху това :)

Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • The miracle is You!
« Отговор #14 -: Декември 05, 2011, 22:29:13 »
Темата може и да не беше започната по най- градивния начин, но пък защо да не се използва като място за споделяне на опитности- например ако някой е имал състояния близки до смъртта или пък е имал видения за близки, които напускат този свят.

Е, ако някой има какво да сподели, нека да се съсредоточи върху това :)
Гая, най-накрая някой да каже, нещо съществено по темата! Благодаря ти :)