Автор Тема: Жива вода цери 3 в 1  (Прочетена 2558 пъти)

Палечка

• Редовен
  • *
  • Публикации: 112
  • Дзен
Жива вода цери 3 в 1
« -: Януари 27, 2012, 15:18:15 »
Ще има промяна, идвайте си в България, само тука ще е сигурно, призова пазителката на чудотворния извор в село Добрич

"Бъдете добри, Господ си избра да спаси нашия народ." С тези думи ни посрещна в седмицата на прошките пазителката на чудотворния извор в с. Добрич баба Василка. Праведната жена разкри, че от два месеца наблюдава около себе си поличба за Второто пришествие. "Мъртвите възкръсват. Идват един по един познати и непознати при мен. Не говорят. Стоят, а после влизат в портрета на стената. Чедо, нещо скоро ще става", загатна 92-годишната старица. В двора й се намира един от най-лековитите извори на територията на България. Чрез водата му изцеление дават трима светии - Св. Василий Велики, Св. Йоан Златоуст и Св. Григорий Богослов.

"С молитва и силна вяра помагат всекиму. Заръчаха ми обаче водата да не се разлива на земята. Казаха - "само с поливка!" И дума не дават да се продума за къпане. Човек да стъпи в легенче и да се полее, да намаже и болното място. После водата да се изсипе в саксийката на цвете. Защото, ако отиде в канала, той ще се излекува, но друг ще хване същата болест", предава баба Василка чутото от светиите.

Светиите посочили мястото

Историята на чудото започва през далечната 1971 година. Тогава пред очите й изведнъж се появили три безплътни образа. Те първо я попитали дали ги познава, а после й се представили поименно. "Привиденията изглеждаха досущ светиите от иконата на трите светители. Обясниха, че там, където живея - в село Добрич, на ул. "Иван Велев" 1, е свято място. Преди 600 години имало манастир, който се казвал "Свети Три Светии". И пак щяло да стане света обител", разказва възрастната жена. С човек от съседното село копали ден и нощ. Стигнали накрая до невероятно твърда плоча. Върху й имало странни йероглифи. Не било писмо, познато на човека, нито латинско, нито славянско или греческо, спомня си баба Василка. Светиите заръчали да счупят камъка, а отдолу бликнала вода с уникални качества, сякаш не от този свят. "С каменните късове от плочата иззидахме скобите на извора. Постепенно започна да се пълни", спомня си старицата.

Силата на трите води

Днес баба Василка Славова живее в стаичка, гледаща точно срещу кладенеца, върху който вече има дървено параклисче. Специална помпа вади водата в пластмасово корито, от което дъщерята на пазителката разлива течността в шишета на хората. Левият чучур е на свети Василий Велики, който лекува нерви, св. Йоан Златоуст е в средата - отговаря за късмета на младите хора и намира половинки в живота, а св. Григорий Богослов е вдясно и лекува инсулт, сърдечни болести, болести на кръвта. Обединена, силата на тримата нямало болест, която да не могат да изцелят, включително и безплодие.

Свидетелствата за чудесата там се носят из цяла България и в чужбина. Преди две лета 30-годишната Галина Герасимова Доколякова от Благоевград писа писмо до "Мистерии"-те, което публикувахме едно към едно. В него тя разказваше как е излекувала тумор в главата със светената вода. Баба Василка веднага се сети за нея. "Галя се наведе над коритото, загреба с двете шепи и започна да се моли силно. Плисна си водата. След секунда каза как някаква силна топлина усетила да влиза в главата й. Размота си бинта и подутината вече я нямаше. Беше се стопила", кръсти се старицата. Благодарение на тримата светии и чудесата им, описани във в. "Стандарт", шефът на организация "Горяни" инж. Димитър Велинов се излекува от тежка болест на бъбреците. "Светиите налагат на мен да изисквам писма от изцелените, че да има свидетелство за тяхното чудо и да се слави името им", заявява баба Василка. Обръща се бавно и трудно придърпва тежка чантичка, пълна с писма. В нея се намира и любимата й старозаветна Библия.

Послания от Рая

Споделя, че преди месец точно на 30 януари 2011 - деня, в който църквата честваше паметта на светците, те й се явили за пореден път. Взеха ме с една количка и ме закараха в преддверието на Рая. Там имаше много народ, дървета и едно голямо езеро. Видях мъжа ми, който на 34 години ме остави вдовица. Говорихме си, пита за децата как са. Горе срещнах и Ябълковския поп (на съседното село - б.а.), който почина. Абе, питам го, какви са тия жаби, дето крякат наоколо, а той ми отвръща: "Бабо Василе-е-е, у вас е зима, ама тука си е винаги топличко", не можела да се начуди бабата.

Казва още, че горе видяла и два пътя - десен за праведните и ляв за грешните, а нагоре - "много неба". Най-праведните били на "Седмото небо". "Бог е дал на човека да е двоен, да има тяло и душа. И ако пренебрегнеш духовното - йок, загубен си. Народът ни обаче стана лош и завистлив. Да знаете обаче, че има духовен свят и там за всичко ще ви питат. Аз това видях, това чух горе!", отсече Василка Славова. Тя съжали, че светът е озлобял и всичко парите гледа. Тримата светии обаче й открили, че съвсем скоро ще има промяна, ревизия. "Аз и на детето в Италия казах - мамо, недей се пиля много, защото ще има промяна. Всички ще бягат в България. Тука ще стане център на спасението. Отгоре така ми казват. Но кога точно - това си е Божия тайна", вдига рамене богопомазаната българка. Уточнява, че отгоре й обещали да живее още две години до 94. А съвсем наскоро на дясната й ръка малко над лакътя се появил странен белег с йероглифи. "Това е небесен печат, ама вече поизбеля", пояснява старицата и повдига ръкава. С него ангелски създания белязвали точно определени хора от новия народ на Бога - българския. "Много падна вярата ни, трябва да я вдигнем, защото ще ни трябва. Голяма отговорност ни се дава сега", призова смирено баба Василка, стискаща в ръцете си Библията.

Любомир Старидолски

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-03-08&article=359942