Автор Тема: Кръчмарски лафове  (Прочетена 5940 пъти)

Wolfgar

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 1498
  • Път - не е пред теб, а около теб!
Кръчмарски лафове
« -: Юли 10, 2012, 14:17:42 »
“Някои хора оставят нещо след себе си само когато клекнат.” – надпис в тоалетна.

“Работата е удоволствие. Но сега не е време за удоволствия, днес ще пием!” – табела на вратата на кръчма.

“Любовта е онова, което баща ти изпитва към алкохола.” – млада майка обяснява нагледно на дъщеря си какво е любов.
“Тази шия не е от трушия!”

“Този врат не е от зарзават!”

“Този газ не е от праз!” – към човек, който има газове (пърди/оригва се).

“Всичко е в пълен хаос, само престъпността е организирана.” – лаф, който невероятно точно описва ситуацията в България през 90-те година на 20-ти век.

“Болен съм, не се ръкувам и не говоря, за да не те (ви) заразя.” – забавен надпис в софийска кръчма.

“По-добре ужасен край, отколкото ужас без край.”

“Тази вечер мисля, следователно не чувам!”

“Да ми се усмихнеш е второто най-хубаво нещо, което можеш да ми направиш с устата си.”

“Двете най-големи грешки в пиенето са рязкото започване и разкото спиране!”

“Който учи- ще сполучи, който яде- ще сере.” – вековна мъдрост с неизвестен източник.

“Най-големият проблем на жените е, че душата им иска романтика, а гъзът им приключения!” – из разсъжденията на алкохолик в квартална кръчма.

Мъж в БГ кръчма пие водка след водка. По едно време си поръчва бира и барманът му казва:
- Как така бира след водката?
- Бирата не е след водката, а преди виното!- отвръща категорично къркача.

“Твоята кола като види баир и автоматично включва на задна!”

“Във виното има мъдрост, в бирата- сила, а във водата- бактерии.”

“Аз не съм дебел, аз просто задържам течности!” – един пияница обяснява на друг как той всъщност не е качил килограми зимата.

“Аз съм на бананова диета. Ям всичко друго, само не и банани!”

“От двете злини винаги избирам тази, която е по-млада, по-симпатична и с по-големи гърди.”

“Интересно как най-големите писатели са пияни, а в същото време най-големите пияници не са писатели!” – разговор между двама посетители на квартална кръчма.

“Лудите не може никой утеши, бесните не може никой укроти!”

“Когато хората пият и не вдигат наздравици- това е алкохолизъм! Но когато хората пият и вдигат наздравици – това си е събитие!”

“Огледай се, ослушай се, па ако я няма твойта змия, влез та си кръкни!” – надпис на входа на квартална кръчма.

“Походката ти е крива като на гърбава котка!” -  подигравка към пиян гражданин.

“Моисей е казал: законът е всичко! Христос е казал: любовта е всичко! Маркс е казал: парите са всичко! Българинът казва: ебал съм му майката на всичко!”

На строеж един шофьор на самосвал вика на друг: “Е така че паркирам на балдъза ти отзад!”

“Страдам от особен вид клаусторофобия– има страх от затворени пространства. Като вървя към кръчмата и се страхувам, че може да е затворена!”

“Тази е грешна като уравнение с две неизвестни- чудиш се откъде да я започнеш!” – двама възпитаници на ОМГ Пловдив коментират красива жена.

“В България 50% процента от хората имат криминално минало, 30%- криминално настояще, 10%- криминално бъдеще, а останалите 10% са просто ахмаци!”

“Гъз боли най-много от две неща: мокър под и сух пенис!”- в отговор на оплакване, че пода е мокъм и клиент е паднал на задните си части.

Ще завършим с думите на някои от най-великите световни мислители според нас:

“Обикновеният човек има само една грижа: как да убие времето си, а умният – как да го употреби.” – Шопенхауер.

“Мъдрецът говори когато има да каже нещо, а глупакът – за да каже нещо!” – Платон.

“Най-великата доблест не е в това никога да не паднеш, а да се изправиш всеки път, когато паднеш.” – Конфуций.

“Който е приятел на всички, не е приятел на никого!” – Аристотел.

“Младите хора искат да са верни, но не са, старите искат да изневеряват, но не могат.” – Оскар Уайлд.

“Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече.” – Сенека.

“Имам по-малко отколкото се надявах, но може би се надявах повече, отколкото трябваше.” – Сенека.

“Дупе, дрехи и пари не пази за старини!” – Радой Ралин
« Последна редакция: Юли 10, 2012, 14:29:24 от Wolfgar »
"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... :D"

Wolfgar

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 1498
  • Път - не е пред теб, а около теб!
Re: Кръчмарски лафове
« Отговор #1 -: Юли 10, 2012, 14:24:02 »
“Завод за кратък и щастлив живот.” – надпис на вратата на ракиджийницата в село Розово.
“Няма градус – няма радост!” – прозаично кръчмарско мото и лаф. Т-то в радост не се произнася.

“Ако ми дадеш 100 лева назаем, ще ти бъда длъжник цял живот.” – или казано по друг начин, пари назаем само взимам.

“Който пие бира- не умира.” – надпис на стената на пловдивска кръчма.

“То даа хуй, да му го набиеш. Ма то акъл, няка как!” – възмущение от тъпотата на някой, който не блести с интелект.

“Който не пие или е болен, или е долен.” – надпис на вратата на ракиджийницата в село Розово.

“Жен-шенът расте само на две места в целия свят: в Хималаите и на моята тераса.” – известен бисер на вече покойния посетител на Водолаза Жоро Женшена.

“Той е стабиляга – магаре да го ебе, назад дава!” – този израз е легендарен. Точният му произход за съжаление е забулен в мистерия.

“Дрян без дренки, жена без ненки и мъж без пари – огън да ги гори!” – един от нашите любими лафове.

“С вино и мезета се правим на прасета!” – съюза между виното и мезето е по-здрав от всичко останало.

“Алкохолът е като солта – може и без него… нo някак си не е вкусно така…” – житейска мъдрост и много народен лаф.

“Хората живот си живеят, а на нас ни се ебава майката от ядене и от пиене!” – популярен лаф на един наш познат и виден пловдивски сексолог.

“Тежък е лекия живот…” – източникът на този лаф е неизвестен.

“Сиромах човек и на половин п*тка се радва…” – народна и много популярна по кръчмите мъдрост.

“Голем *уй – весела къща! ” – народна мърдост.

“Най-обичам боба, леба и да еба!” – кръчмарска сентенция, начин на живот или казано по-извисено – житейска философия.

“Една кола и една жена не ги ли опъваш постоянно – ще ти изневерят.” – най-вече голфаджийски лаф, но все пак и общочовешки.

“От съдбата си не можеш да избягаш!” – надпис над вратата на квартална кръчма.

“Шумахер почива, Валери работи!” – този култов лозунг краси един стар разнебитен пикап.

“Тичането сутрин, правилното хранене и пълният отказ от вредни навици могат да удължат вашето жалко съществуване. ” – надпис от стена на заведение.

“Някои хора пият от мъка, други- от радост, трети- от сутринта!”

“Спирачките са за страхливците!” – стикер/лаф който може да краси и вашата кола  .
“Тук работят 300 коня и едно магаре…” – надпис върху трактор.

“Пиян съм, карам на автопилот!” – стикер върху Лада, все пак ние от kry4mi.com препоръчваме да карате трезвени!

“Малък, но подъл!” – този забавен стикер красящ Пежо 206 изключително много ни зарадва.

“20 минути страх и сте си вкъщи!” – успокояващ надпис на вратата на такси.

“Моля, ако ще ядете семки, фъстъци, банани, портокали… яжте ги с обелките!” – приветлив и закачлив надпис в рейс.

“Дейба твойта мама късотрупа!” – псувня, която обръща внимание на незавидния ръст на псувания субект.

“Червеното вино е полезно за здравето, а здравето е необходимо, за да се пие ракия!” – лаф на пожелал анонимност алкохолик.

“Пием не защото искаме, а защото трябва!” – надпис на селска кръчма.

“Ти си правен с обратната страна на уя!” – към някой грозен човек.

“Много си се изсушил от ебане… ” – констатация за свалени колограми отправена към редовен посетител на кръчмата.

“Диарийна циганка да ти сере у устата!” – тук вече коментарът е излишен.

“И цялото село да сере, не мое ти напълни устата.” – или казано на разговорен български : много говориш.

“Фани ма за шпеко.” – този израз най-често се използва не като покана за греховни дейности, а като изразяване на несъгласие с дадена теза.

“Колко е дълга минутата зависи от това от коя страна на вратата на тоалетната се намираш.” – надпис на вратата на тоалетна в кръчма.

“Алкохол- решение за всеки ден!” – бисер красящ щанд в супермаркет.

“Не се опитвай да набиеш каквото и да е в женска глава – малко по-надолу има по-подходящо място за това.” – източник: неизвестен, истина: безпорна!

“Таз като я гледам обича кура повече от хляба.” – коментар насочен към жена със съмнително минало и още по-съмнително бъдеще.
“Путка, ягоди и сиренье колкото и да ги миеш, все си миришат.” – научно доказано народно наблюдение, може да се счете и като народна мъдрост.

“Не знам колко уши имам на главата си.” – еквивалентен заместител на общоизвестния израз “не знам на кой свят се намирам” (след пиянство).

“Няма време, братко, ще засмуча въздух!” – подкана към сервитьор/ка за ускорена доставка на следващото питие.

„Ръгай, Генади, ръгай! Мъжо ми е у Либия за долари!” – подкана за изневяра, отправена от похотлива жена на кръчмар-гурбетчия.

„Той е зъл като нелекуван трипер!” – описание на човек, със свадливо и избухливо пиянство.

„Че мен за какво ми е мека, да няма да сядам на нея, та да ме е страх да не ръби ?” – в отбор на упрек, че ракията на някой е много силна и не е мека.

“Алкохолът в малки дози е полезен във всякакви количества!” – руска рецепта за дълголетие.

“Ща та напраим труден за рисуване.” – или казано на чист български, ще яде бой, в 98 % от случаите просто безобидна закана.

“Защо пиеш бе, нали имаш диабет ?” – въпрос към посетител на кръчма. “Аз в момента нямам.” – категоричен, кратък и ясен отговор.

“Строго се забранява мазането на говна по стените!” – този весел надпис може на намерите в наръчника (разбирайте ламинираната табела) за ползване на обществената тоалетна в пивница в северозападно село. Точното име на заведението и селото остава загадка, преводът на надписа и коментарът са излишни.

“Без пари е третата ракия, аз пък вече пет безплатни пия.” - из творчеството на един истински кръчмар Сашо Роман, песента “Шампион”.

“Тъкмо проходиш и проговориш, и вече ти нареждат да стоиш мирен и да мълчиш.” – из размишленията на човек, живял по времето на комунизма.

“Да грешиш е човешко, но чувството е божествено.” – житейска синтенция.
“Кислород за водолази.” – надпис над алкохолното меню във Водолаза.

“Когато безпаричието почука на вратата, любовта скача през терасата!” – един от нашите любими лафове.

“Жените дават повече в любовта, но на мъжете тя им струва по-скъпо!” – което си е така, така си е.

“Може да е криза, но искам да ми влиза!” – удоволствие трябва да има винаги.

“Не мога да кажа “не” на жена, която казва “да”.” – житейска мъдрост.

“Пиенето е като пазаруването. Трябва да можеш да носиш…”

“Има три неща които никой не може да спре- рака, мерака и простака!” – лаф идващ от почерпен посетител на квартална кръчма, който обяснява защо през цялото време говори глупости и ухажва посетителките на кръчмата.

“Господ да ме убие, как ми се пие!” – един от любимите ни лафове, излишен е какъвто и да е превод.

“Детството свършва тогава, когато желание искаш да ти изпълнява Снежанка, а не Дядо Коледа.”

“По-добре тения, отколкото пълна липса на вътрешен живот.” – приветлив лозунг пред шкембеджийница.

“Една чаша – добре. Две – още по-добре. На три – спри! На четвъртата вече няма спиране, ами направо до посиране…”. – лаф красящ стената на квартална кръчма.

Разговор в ловешка кръчма:
“- Шо работи сестра ти?
- Защото има нужда от пари.
- Язи не те питам оти, язи те питам шо? (б.р.: в ловешко “шо” значи “какво”.)”

“Вицовете са като секса- тайнствеността засилва удоволствието, а прекалената консумация убива апетита.” – известен лаф и житейски доказана истина.

“Фаса прави паса, алкохола прави гола!” – народна футболна мъдрост.

“Ако пиенето ти приечи на работата, зарежи работа!” – надпис в кръчмата “Тихия кът” във Велико Търново.

“По-добре цироза, отколкото склероза!” – този надпис краси статената на една квартална кръчма.

“Алкохолът убива нервните клетки- остават само спокойните!” – всепризната истина.

“Ако искаш да си пиян- пий ракия, не айрян!” – един от любимите ни лафове.

“Защо когато най-много ми се е*е, още повече ми се пие?!?” – из разсъжденията на един виден кръчмар, пожелал да запази анонимност.

“Бе не съм най-готиният пич в кръчмата, ама само аз си говоря с теб, нали?” – мъж обяснява с прост пример защо непозната жена трябва да си тръгне с него.

“Ще те клатя като рецидивист решетка!”- врачански лаф, с който мъж изразява мераците си към дадена мома.

“Загинал съм за снага с боска!” – пак врачански лаф, с който мъжете показват колко важна е женската гръдна обиколка за тях.

“Бирник и гърчава булка у дома ти не требва.”- пак от Враца с любов.

“Къса пола и къса пишка колкото и да ги дърпаш по-дълги няма да станат!” – народна мъдрост.

“Ако не искаш някой да прекъсне философските ти размисли за смисъла на живота и първоизточника на битието, заключвай вратата!” надпис на вратата на тоалетната в една селска кръчма.

“Ако няма алкохол, хората ще спрат да се уважават.”

“За пиене зъби не ви трябват, така че правете каквото щете!” – надпис пред зъболекарски кабинет.

“На всеки липсва нещо: на жените- девственост. На момичетата- женственост.” – народна мъдрост.

“Спортовете се измислят от бели, развиват от негри и умират в България…” – лаф, който наш познат каза след поредната загуба на националният отбор по футбол.

“Най-обичам на село да пия от домашната на дедо.” – лаф който чухме от един наш познат.

“Колкото по-малко знаеш, толкова по спокойно спиш. А колкото повече знаеш, толкова повече пиеш.”

“Който не пие от кръчма пие от аптека.”

“Всички ще умрем от пиене, но важното е колко ще сме изпили!” – врачански лаф.

“Чудя се да се напия ли още или вече те харесвам.” – пред тази морална дилема сме били изправени безброй пъти.

“Добрите прасенца отиват в рая, а лошите в стомасите ни.”

“Всеки човек се ражда и умира, а междувременно му досаждат.”

“Който попадне в затвора, трябва да го затворят в килия, пълна с книги, та да чете и да разбере какво е нещастие.”

“Домът е там, където алкохолът ми излиза най-евтино.” – лаф предложен от ни от Маргото.

“Ако жената не е бременна, сватбата не е съвременна!” – тъжната модерна действителност.

“Хляб може да изхвърлиш, ама пиене е грехота!” – забавен надпис на вратата на ракиджийница.

“Нищо хубаво от теб няма да излезе.” – надпис на вратата на тоалетната в квартална кръчма.

“Тялото ни се състои от повече от 70 процента течности, затова се налага непрекъснато да се пие, да се пие, да се пие… ”

“Времето е еднопосочно, няма начин да се върнеш назад, за да си допиеш.”

“Защо ли??? Защото козата си сака пръч!” – мъж обяснява на свой приятел в кръчмата защо е сигурен, че жена му му изневерява.

“Уж нова година, а пак ме гони старият махмурлук…”

“Ходенето на работа вреди сериозно на Вас и на другите около Вас.” – забавен надпис от стената на кръчма.

“Само пияниците истински знаят какво е да си трезвен!”

“Болници, затвори и бардаци – това са университетите на живота. Аз имам няколко висши образования. Заслужавам малко уважение.” – Ч. Буковски

“Допуснатият брак е враг на целия колектив!” – надпис на тебела в комунистически завод.

“Зад всяка красива жена има мъж, но който му е писнало да я е**.” – това като цяло е американски лаф, добил популярност и в нашите кръчми.

“Ако пиете, за да забравите, моля платете си предварително!” – надпис в кръчма.

“Да е*еш жена си е все едно да биеш вързано куче- няма тръпка!” – врачански лаф.

“Парите разваляли хората… Глупости! Ако беше така, циганите щяха да са най-хубавите хора в света.” – разсъжденията на един български бохем.

“Веднага се връщам. Елате утре!” – надпис на входната врата на кръчма.

“Такива ни били дедите-
едромъдести и хубвити.
Не страдали от ишиас, лумбаго,
на всичко казвали: “Еба го!”.
Дядо Вазов

“Нещеме ний Европа, нещеме ний пари, искаме ракията на старите цени!” – надпис на стената на жилищна сграда в България.

“Когато Горан Брегович свири дори алкохолиците мълчат!” – лаф на нашия читател Виктор.

“Палав съм колкото на масажист палеца!” – този лаф е доста често използван от всички, които някога са играли футбол или пък са имали доста чести контанти с един и същ масажист.

“Лекувам кръста с пръста!” – в отгоров на това, че един посетител на кръчма се оплаква, че го боли кръста.

“Нащта ракия се пали по-бърже от бензина бе!” – в отговор на въпрос дали е добра ракията в Монтаска област.

“Алкохолът увеличава желанието, но намалява възможностите!” – Уилям Шекспир.

“Бедната мъдрост често става роб на богатата глупост.” – Уилям Шекспир.

“По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.” – Уилям Шекспир.

“Всекиму е присъщо да греши, но само глупавият упорства в грешката си!” – Аристотел.

“Ша та клата като гладен циганин джанка!” – лаф, с който мъж изразява мераците си към дадена жена.

“Приятелите са като циците. Някои са големи, други са малки. Някои са истински, други са фалшиви!”- съвременна народна мъдрост.

“Ние сме пияници, без ник’ви граници!”- лаф на феновете на Ботев Пловдив.

“Любовта към алкохола,
никога не ще умре.
Даже гадната цироза
ние ще пребориме!”- песен, измислена от фенове на Ботев Пловдив.

“Тези, които твърдят, че шоколадът повдига настроението, вероятно не са опитвали домашна ракия!”

http://kry4mi.com/
"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... :D"

Мортиша

• Гост
« Отговор #2 -: Юли 11, 2012, 17:56:05 »

“Младите хора искат да са верни, но не са, старите искат да изневеряват, но не могат.” – Оскар Уайлд.

мдаааааа......аз съм "ЗА" -КАТО ПОДКРЕПЯМ ТЕЗАТА
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 18:48:45 от Мортиша »

Синеочка

• Global Moderator
  • Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 930
  • The miracle is You!
« Отговор #3 -: Юли 11, 2012, 18:22:13 »

мдаааааа......аз съм за тука
Стара ли си, мо/
Животът е толкова вълнуващ и прекрасен, колкото сам си го направиш! Радвай се на този момент, този момент е твоя живот!

Мортиша

• Гост
« Отговор #4 -: Юли 11, 2012, 18:31:01 »
ааа...не не...още съм жива за престъпления :23: