Автор Тема: Преживявания от личен опит!  (Прочетена 5093 пъти)

Диди

• Новичък
  • *
  • Публикации: 18
  • Дзен
Преживявания от личен опит!
« -: Февруари 04, 2013, 22:39:17 »
Всички сме имали преживявания, които не се вписват в рамките! Енергийни усещания, странни случки... Пускам темата за споделяне на опит. :)

Wolfgar

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 1498
  • Път - не е пред теб, а около теб!
Re: Преживявания от личен опит!
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2013, 22:59:10 »
Един ден .. както си седях и си четях книжката под хубавите, топли, пролетни, слънчеви лъчи усетих светлина и топлина който обикнах от първия досег ... Та те пробудиха повече живот в мен от всичко друго ... още ги усещам и чувството е невероятно!
"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... :D"

Житара

• Новичък
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #2 -: Юни 23, 2015, 21:50:07 »
   Преди месец и нещо, в един прекрасен слънчев ден, реших отново да се разходя из гробищата (чудно място за разходка, без майтап. Едно от любимите ми места). Винаги ходех там когато искам да помисля или да успокоя ума си. Докато се разхождах, на няколко метра в страни от мен, видях нещо с форма която не се вписваше върху мраморния под. Погледнах още веднъж на там и що да видя, малко птиче (тук му казват балерина), нямаше да изкара и ден там не и по този начин. Знам го защото като малък се опитвах да отглеждам малките врабчета и лястовички които бяха паднали от гнезото, не ми се получаваше, така си умираха. Та... Веднага го взех и му дадох вода от близкия фонтан, обвзе ме надежда защото то живна, забравих за мислите си, за терзанията и проблемите. Беше прекрасен момент. За радост на всички ни и за мое учудване успя да преживее нощта. За жалост не преживя следващия ден...

Странник

• Потребител неЧовек
  • *
  • Публикации: 585
  • Ако не ние -кой?Ако не сега -кога?
« Отговор #3 -: Юни 23, 2015, 22:09:18 »
Преди много години на улицата пред нас едно улично куче скимтеше силно и жално.Беше студено време и излязох да видя какво става.Прибрах го в къщата на топло ,хапна и се успокои.Беше зле и видимо се виждаше че е болно.Водих го на ветеринар и човека каза че едва ли ще преживее 48 часа.Късно беше за каквото и да е като лечение и помощ.
На другия ден когато отидох да го видя как е то беше вече доста зле и дишаше едва едва повърхностно.Натъжих се за него и мъките му и поисках да живее още.Когато протегнах ръка да го погаля и прегърна в миг цялата ми сила и жизненост се стопи като в черна дупка.Буквално ми призля и започнах да виждам в черно бяло.Знаех какво се случи ... и не съжалявах макар и толкова силен да беше удара.
Песа преживя седмица -ден за ден  ...за жалост заминах извън страната и два дена след това то си отиде от този свят.
Ако не ние -кой?Ако не сега -кога?
Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Житара

• Новичък
  • *
« Отговор #4 -: Юни 23, 2015, 22:40:12 »
Spored teb tova kakvo poslanie ti e doneslo ?
Pitam nesluchaino . Skoro imah neshto podobno i moje da proverim dali ne stava vypros za sluchki s edin i syshti znak.
Глупавото бе, че 30-сетина мин. преди да го проверя видях, че то умира, през това време бях зает с прането и като че ли то беше по-важно. Реших че си фантазирам, понеже нали преживя нощта и беше много по-стабилно...
Струва ми се, че посланието което носеше случката беше "Проявявай повече отговорност към Живота“ - съвсем буквално. Не възприемам случката като поличба или нещо в тоя смисъл. Беше си мой личен неуспех...

Странник

• Потребител неЧовек
  • *
« Отговор #5 -: Юни 23, 2015, 22:50:33 »
Според теб ако беше оставил прането твоята загриженост щеше да ли да отложи смъртта на пилето,да му даде Живот?
Или просто си пропуснал края му в крайна сметка върху който не си бил в състояние да повлияеш?

Житара

• Новичък
  • *
« Отговор #6 -: Юни 23, 2015, 22:58:12 »
Според теб ако беше оставил прането твоята загриженост щеше да ли да отложи смъртта на пилето,да му даде Живот?
Или просто си пропуснал края му в крайна сметка върху който не си бил в състояние да повлияеш?
След като прочетох горното ти преживяване си помислих, че може би съм бил отложил края му?
Но това няма как да разберем със сигурност сега, нали? ))))

Странник

• Потребител неЧовек
  • *
« Отговор #7 -: Юни 23, 2015, 23:09:00 »
Споделям мисълта ти че си отложил края му в момент на пълно себеотдаване на много високо ниво - Живот към Живот,живо същество към живо същество.
Самия ти сподели че си забравил мислите,проблемите  и грижите си в житейски план и буквално си се посветил на това същество.
Тънкия момент е в това че се иска особено състояние на съзнанието в което това да се случи съвсем реално както описах подобното при мен преживяване.
Да споделиш жизнената си сила с друго живо същество изисква Себеотрицание което се ражда от други три неща за които сме говорили с теб.
И изникват два важни въпроса:
 -Имаш ли жизнена сила за двама?
- Колко дълго можеш да стоиш в постоянство на съзнанието на тази вълна?

Житара

• Новичък
  • *
« Отговор #8 -: Юни 23, 2015, 23:42:27 »
Кой притежава жизнена сила за двама Странник, кой въобще притежава жизнената си сила?
Учудих се от себе си колко дълго се задържах в това състояние )

Странник

• Потребител неЧовек
  • *
« Отговор #9 -: Юни 24, 2015, 00:00:54 »
Въпроса с притежванаето е недвусмислено ясен...ние принадлежим ,а не нещо да ни принадлежи.
Душите имат сила и за двама ви...въпроса е да ги призовеш и да се обърнеш към тях -Душите.
Нататък те си знаят своята работа.
Но се иска твоето съзнание да участва като инициатор на всичко това.
Колкото повече се опитваш,толкова повече ще успяваш.

P.S.
Точно затова първия път бях абсолютно неподготвен и ми костваше енергиен и буквално
физически удар-беше за сметка на физическото ми тяло.
Но...това беше моето желание,но начина и подхода не беше правилен.

Житара

• Новичък
  • *
« Отговор #10 -: Юни 26, 2015, 19:13:15 »
Странник, какъв е правилнич подход според теб?
Sine Wave Zero, чувството за което казваш ми е силно познато, горе-долу събитията протекоха в същия ред, преди да си отиде първото ни куче.

Странник

• Потребител неЧовек
  • *
« Отговор #11 -: Юни 26, 2015, 21:44:42 »
Прехвърлянето на жизнена сила може да бъде за сметка на физическото тяло или на менталния ви потенциал.
В първия случай просто за миг оставате без капчица сила и чак ви причернява пред очите.
Тогава имах чувството че може и да припадна.Много силен и осезателен беше удара.Бях неподготвен но със желанието да помогна.
Ами ядох дървото образно казано. :)
Сам си бях виновен.
Във втория случай вече сте като енергиен оператор на ментално ниво и само пренасочвате
жизнена сила от много места в една точка (обект,субект) като вие сте само междинна станция която да
трансформира енергия от един вид в друг вид.
Важно е да се отбележи че за различните групи живи същества жизнената енергия е различна и с особени
белези - например тази на влечугото е неприложима за бозайника без трансформиране и обогатяване.
Тази от бор,ясен,дъб и други ''силни'' дървета също не става за директна употреба от бозайник.
За да бъдеш ментален оператор така да се каже трябва да си изучил на вкус,цвят,модулация и информация:
-своята жизнена енергия като начало
-тази на други хора като следваща стъпка
-специфичните енергийни отпечатъци на разни места,местности и др. обекти
-на бозайниците
-птиците
-влечугите
-насекомите
-растенията
-минералите

С тази мозайка като начало могат да се направят много неща.
Има и още ...но всъщност това боравене с енергията е преходен етап
с който не си струва да се занимавате нито пък да задълбавате особено.
Това е груб начин.
Има и по лесни с повече възможности похвати.

-