Автор Тема: Как функционира системата ми  (Прочетена 1457 пъти)

The Reflector

• Госпіталізація - майбутнє ясно!
  • Пописали
  • *
  • Публикации: 54
  • The Reflex-Flex-Flex!
Как функционира системата ми
« -: Декември 07, 2013, 17:10:29 »
Всички виждат бурята в чаша вода, генерирана от Мортиша от нея по мой адрес. Защо е толкова агресивна, мога само да гадая.
Но обложката на албума, която съм си сложил за аватар, казва предостатъчно за това, което си върша така или иначе...

Това там е обложката на сингъла на Duran Duran от 1984 - The Reflex.

Ето и текста на песничката, който е изключително съдържателен:

Цитат
The Reflex

"You've gone too far this time"
But I'm dancing on the valentine
I tell you somebody's fooling around
With my chances on the dangerline
I'll cross that bridge when I find it
Another day to make my stand
High time is no time for deciding
If I should find a helping hand

[CHORUS]
So why don't you use it?
Try not to bruise it
Buy time don't lose it
The reflex is an only child he's waiting in the park
The reflex is in charge of finding treasure in the dark
And watching over lucky clover isn't that bizarre
Every little thing the reflex does
Leaves you answered with a question mark

I'm on a ride and I want to get off
But they won't slow down the roundabout
I sold the Renoir and the TV set
Don't want to be around when this gets out

[CHORUS]

Oh the reflex what a game he's hiding all the cards
The reflex is in charge of finding treasure in the dark
And watching over lucky clover isn't that bizarre
Evey little thing the reflex does
Leaves you answered with a question mark...

Ето и превод за хората, които не знаят английски:

Цитат
Отражението

"Ти отиде твърде далеч този път!"
Но аз все съм във вихъра на забавата.
Казах ти, някой си играе
С шансовете ми на ръба на бръснача.
Ще прекося този мост когато го открия,
В някой друг ден ще се спра.
Крайно време е да се реша
Да потърся помощ.

Припев:

Е, защо не се възползваш?
Опитай се да не го пропилееш,
Кради време, но не го губи!
Отражението е като дете, което чакаш в парка,
Отражението е в полза да намериш скритото в мрака съкровище.
Търсенето на своето малко щастие не е глупост,
Всичко, което Отражението прави,
Е да преобърне представите ти!

Аз съм на път,
Но никой няма да спре тази въртележка.
Продадох си телевизора и картините,
Защото не искам да съм там, когато То се появи.

Припев:
...

О, Отражението е такава игра, в която картите са скрити,
Отражението е в полза да намериш скритото в мрака съкровище.
Търсенето на своето малко щастие не е глупост,
Всичко, което Отражението прави,
Е да обърне представите ти...

Е, аз точно така действам. Вадя на показ всичко, което човек крие в себе си като негативност. Единственото, което би го отървало от мене (не че аз ритам в агония да се ежим по темите, чатовете и улиците с въпросния човек), е да отработи своя проблем.

Ако не го отработи, съжалявам, ама не мога да съм му от полза, ако ме желае като енергиен донор. Резистентен съм срещу всякакви обиди и нападки и дори, когато ги чета, не съм в състояние да проумея защо му е на отсрещния да си чупи клавиатурата да ме плюе и храчи, вместо да се хване и да изчисти къщата си за успокоение. Когато започне да ме напада, тъй или иначе енергията му отива напусто... Жалко, че се е изсилил да съчинява компромати срещу мене и да си пилее на вятъра енергията, вместо да промени малко от малко света около себе си по желан от него начин.

Това горещо посрещане във форума от страна на Мортиша за мене е върха на изненадата, тъй като аз дойдох да общувам с хората, а не да се обстрелваме с огнепръскачки и да се давим в чаши с вода. Аз лично надминах етапа да се гавря с хората, за да си избия злобата. Ако ме ядоса нещо, тегля една тлъста балканска майна на место на всичката простотия за епиграф, а после си продължавам сякаш нищо никога не е било...

Така че ще съм радостен да си рефлектирам на воля из форума. Все пак, тук са се събрали хора, които да намерят мъдрост за себе си, вместо да се прехласваме по разни еднодневки като кОлтурниЪТ феномен "анцуНг" или трансгалактическите турбохитове на Икебаната.

Затова и аз пледирам - като ще се възхищаваме, нека е нещо, което не е обичайно. Ако вярвате в чудеса, не ги дирете на промоционалните щандове в супермаркета. Понякога трябва да си плюете в пазвата и да погледнете извън града и извън цивилизацията. Понякога също се случва, че най-големите чудеса се намират под носа ни. Например, знае ли някой колко красиво изглежда искрата от контактните пръти на тролейбус, завиващ през стрелката на контактната мрежа?
Надвечер, около седем, седем и нещо си, когато хората от Аспарухово се връщат от работата си в града с тролея, ей това време на годината, когато машината с характерния си вой премине през стрелката, се разнася силен пукот и за момент блясва ослепително красива светеща в резедаво искра, която се разсейва в безброй лъчи като едно малко неземно слънце. Искра, която блясва като светкавица на фотоапарат и сякаш те заснема как учудено я наблюдаваш... Искра, която знаеш, че е единствена, следващата ще е различна от тази...

Не мога да разбера защо ще събираме мъдрост, щом търсим само под вола теле - всички в мечтите си са в Хималаите, в Тибет, в Шамбала... Нищо напротив, ама абсолютно нищо. Но не виждате ли, че ние самите вода газим, пък все жадни ходим? София си има Витоша, Филибето си има Родопи на 20-тина километра на юг, след Асеновград, ние във Варна си имаме Франгенско Плато и Джанавара.... В Благоевград са сгушени в полите на Пирин... В София даже си има сезонни излетни линии до Витоша и Алеко, а никой не пътува в тях... Каква ще е ползата от подписване на петиции за опазването на природа, за която децата научават от учебниците? Ще има ли някаква полза за някого да ходи на ски в Алпите и на посещения в Хималаите и не знам къде си, ако за него Стара Планина е името на стандарта за месни продукти, а Марица е името на магистралата за турската граница?

Ей това е то - карам спонтанно хората да погледнат на себе си и да видят дали те нещо не са криви, а ако не желаят - да са живи и здрави - нищо не ги кара да се държат нападателно към мене...

Всичко добро и весели празници! :)
Ти си силен... Да, можеш да разчекнеш вратите на автобус, но вътре, тук вътре, ти си по-слаб от сукалче. И когато пак ме удариш, знай, ти не знаеш как да ме пребориш!